Tento článek je pokračováním článku 12 znaků, že jste médium. Jestliže jste se dostali až sem, nejspíše jste se ve zmiňovaných bodech našli. Takže co máte dělat teď? Jak to zpracovat a kde začít?

Tak zaprvé vám gratuluji. Zjištění, že jste médium, vám může výrazně obrátit život k lepšímu. I když se vám to teď tak třeba nezdá. Jakmile se situace uklidní a vy budete mít vše plně v rukou, zjistíte, jak můžete pomáhat nejen sobě, ale i ostatním. Teď jste ale nejspíše v situaci, kdy na něco takového nemáte pomyšlení, kdy se bojíte a nevíte co si počít. Strach je na začátku úplně normální pocit. Je to pro vás nové, neumíte své schopnosti ovládat a nejspíše v nich zatím nevidíte žádná pozitiva. Vzpomínáte na X-meny? Nikdo z nich nebyl ze svých schopností nadšený, dokud se je nenaučil ovládat.

Spirituální bezpečnost

Je i úplně běžné, že na začátku zažijete nepříjemné spirituální setkání. A teď nemyslím, že vás nějaká astrální entita přijde ohrožovat na životě (což nám filmy rády namlouvají). Nepříjemné setkání pro vás může být i to, když najednou vidíte někoho stát u vaší postele. Může jít o duši naprosto normálního člověka, který to nemyslí nijak špatně, ale narušil váš soukromý prostor. Jestliže jste médium nebo intuitivní člověk, tak to o vás duše už dávno ví. Ví to ještě předtím, než to víte vy. Vidí vás jako světýlko na mapě a chtějí s vámi mluvit.

Teď si představte, že jste jediné světýlko široko daleko.  A oni s nikým nemluvili třeba i celá desetiletí. Dokud své schopnosti neumíte ovládat, je to jako byste měli rozsvíceno 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Nikdo jim neřekl, že není v pořádku stát u vás v ložnici. Vždyť máte rozsvíceno, tak proč by s vámi zrovna teď nemohli mluvit? Následující body vám pomůžou zhasnout – na některých místech, pro některé duše a v některých situacích.

1. Nastavení hranic

V tento okamžik je důležité si odpovědět na pár otázek. Kdy vás duše můžou navštívit? Ve kterých místech vašeho domu za vámi můžou přijít? Můžou za vámi chodit i v zaměstnání? Kdy je vhodná doba? Jaké duše vás můžou navštěvovat? Duchové, vyšší duše, průvodci, andělé? Co můžou dělat? Můžou se vás dotýkat? Chcete je vidět? Vytáhněte si tužku a papír, a všechna pravidla si sepište. Já se je na začátku vidět bála, a tak jsem to jasně napsala na svůj seznam. Pravidla můžete měnit časem, jak pro vás bude více věcí přijatelných.

V seznamu si tedy odpovězte na 4 základní otázky – KDO, KDY, KDE a JAK. Seznam pak přečtěte nahlas, oni vás slyší. A většina z nich nebude mít problém tato pravidla respektovat. A vy se budete třeba moci po pár týdnech slušně vyspat. Seznam nechte vylepený 2 až 3 týdny na frekventovaném místě v domě (pro mě to byla lednička). Tak aby si ho stihli přečíst všechny duše, které váš domov navštěvují. Jestliže je vám nepříjemné, že by váš seznam mohla uvidět návštěva a nechcete s nimi zatím tuhle zkušenost sdílet, nedělejte si s tím starosti a dočasně ho sundejte.

2. Vyčištění prostoru

Vyčištění prostoru od nízkých a negativních energií by mělo následovat hned poté. Teď máte stanovená pravidla o tom, jak a kdy chcete, aby docházelo ke spirituálnímu kontaktu. Hodně dlouho jste ale žádné hranice nastavené neměli a do vašeho domova tudíž mohlo vejít cokoliv. Jak lidé, tak duše vydávají energii. Skrze emoce, hádky, ale i každodenní činnosti. Samozřejmě jsou to ty negativní energie, kterých se chceme v domácnosti zbavit. Můžeme tak učinit skrze více způsobů. Jeden z nejznámějších je vykuřování šalvějí.  Prostory ale lze čistit i energií a zvukem, nebo kombinací všeho zmíněného. Než se do toho pustíte, nastudujte si důkladně postup. Doporučuji ho nastudovat z více zdrojů, na youtube je k nalezení i spousta videí. Nakonec si vytvoříte nějaký svůj vlastní rituál, který vám bude vyhovovat.

Jestli se na to necítíte, můžete oslovit zkušenější profesionály z řad reiki, feng-šuej nebo přímo médium. Nicméně pokud jste vy sami médii, budete si muset tento postup osvojit. Protože ho v nějaké frekvenci budete muset provádět celý život. Na závěr tohoto bodu se hodí jen upozornění, že když se čištění provede špatně, může to energie spíše rozvířit a situaci zintenzivnit. Pevně ale věřím, že to každý člověk s trochou studia a praxí dokáže.

3. Seznámení se se svým spirituálním týmem

V tomto bodě to začne být legrace a je to pro vás jedna z prvních dobrých zpráv. Máte za zády celý tým vyšších duší, co vás podporuje a může vám pomoci. Jedná se zejména o vaše průvodce, strážné anděly a předky. Tyto duše vám přejí jen nejvyšší dobro. Jestliže jste médium, tak přímo čekají, až s nimi začnete spolupracovat. Určitě se vám na začátku nějaká pomoc bude hodit, protože i když jste udělali předchozí dva kroky, bude chvíli trvat, než se tato pravidla uvedou do praxe.

Váš spirituální tým vám může pomoci s prosazováním těchto pravidel. Hodila by se vám větší ochrana vaší ložnice? Poproste vašeho ochránce o pomoc. Chcete mluvit jen s vyššími dušemi? Řekněte to svému „vrátnému“. Každý máme ve svém týmu takového vrátného, který řídí, kdo se k vám dostane a kdo ne. Vše, co musíte udělat, je požádat o pomoc. Bez vaší žádosti je toho méně, co pro vás můžou udělat. Doporučuji vám sepsat pro ně dopis. Přečíst jim ho nahlas a opět ho nechat někde, kde ho můžou později najít. V dopise můžete uvést, co za pomoc byste od nich potřebovali a oni udělají všechno možné i nemožné, aby vám vyhověli. Nezapomeňte i poděkovat. Čím všímavější k jejich pomoci budete, tím blíže s vámi budou spolupracovat.

Tyto tři kroky jsou základním vykročením na cestě ke spirituální bezpečnosti. Seznámení se se svým spirituálním týmem je pro každé médium nezbytné a neslouží jen pro počáteční nastavení hranic ve spirituální komunikaci. Vaši průvodci jsou pro vás dveřmi pro nesmírné množství informací. Jsou tu jen pro vaše dobro a čekají na váš první krok. Šťastné seznamování!