Mezičas je období zdánlivé neaktivity. Dává nám však prostor pro vnitřní přenastavení a kvantové skoky ve vědomí.

Přepis videa:

Já vás vítám u videa na téma mezičas. Je to téma, které jsem lehce naťukla ve skupině Kalibrace duše. Nejenom já mám tu zkušenost.

Je to téma, které ladí do tohoto času. Do toho předjaří.

Co je mezičas

A co já beru jako mezičas?

Mezičas je období zdánlivé neaktivity. Ale je to zároveň období obrovské vnitřní aktivity.

Může se to samozřejmě projevovat i navenek. To předjaří, a vůbec ty energie astrologicky tomu teď ty vlivy napomáhají. Tak je to tak, že je ideální čas si udělat prostor.

Udělat si ve svém životě prostor. A to jak na fyzické, mentální, emoční úrovni, na všech úrovních.

Vytváření fyzického prostoru

U někoho se to projevuje velice fyzicky, takže uklízí. Uklízí, vystěhovává věci, zbavuje se nepotřebných věcí. Daruje je, dává je dál do oběhu. Dělá si ten fyzický prostor.

To se u mě děje už dlouhodobě. Ale může to být, a to je důležitější, hlavně na té mentální úrovni. Na té duševní úrovni.

Mezičas a prostor uvnitř nás

To je ten prostor uvnitř nás. To je to prázdné místo, ze kterého mohou vzniknout intuitivní nové nápady, i nové akce, jestliže to dovolíme.

Ale udržovat tohle místo většina lidí neumí. Já jsem se to naučila teprve nedávno. Umím si to rozeznat sama pro sebe zhruba poslední dva roky.

Mezičas a intuice

Co se děje u lidí je, že oni cítí tohle místo. Najednou vám něco skončí, nějaká aktivita. Nebo děti povyrostou, nebo děti jdou do školy, nebo já nevím.

Prostě se vám najednou uvolní ruce. Máte čas, máte prostor. Místo toho, aby se tento posvátný prostor držel, tak vy ho zaplácnete nějakou blbinou. Honem, tak mám místo, tak ho honem zaplácnu nějakou aktivitou. 

Pouze na tomto místě, když se opravdu drží, tak je možné dojít k nějakým hlubokým vhledům, uzdravení a následným akcím.

Mezičas a impulzivní chování

Já jsem se impulzivního chování samozřejmě zúčastňovala také. To je prostě problém.

Impulzivní chování má původ v našem nevědomí, tudíž stínech.

Můžete to vidět velice dobře u podnikatelů nebo podnikatelek. Já mám kolem sebe více těch ženských podnikatelek. A jim když se takhle uvolní něco… Cítí, že teď mají více energie, než momentálně musí vydávat.

Tak oni jdou a absolvují nějaký další kurz, rozšíří další kvalifikaci, prostě tam něco plácnou. A nemusí to být úplná hloupost samozřejmě. Když jdete do nějakého kurzu nebo kvalifikace, to může být prospěšné.

Jenomže když jste to už udělali dvacetkrát předtím, rozumíte? Jestli tam nezaplácáváte něco důležitějšího.

To je to impulzivní chování, že lidé neumí být s tím prázdným místem. Aby tam přišla ta intuicí řízená akce nebo právě velké objevení stínu, tak je potřeba ten prostor držet.

Z mé zkušenosti dlouho, v řádech týdnů. Si prostě říci: „OK, já teď tady mám pocit nenaplněnosti, nějakého prostoru, místa a já na to nebudu jednat. Já to nechám zatím být a budu jenom v tomto prázdném místě.“

Impulzivní chování a jeho původ v nevědomí

A prostě neplácat tam to impulzivní chování. Častokrát u lidí to, že si dají další školení, nějaké další cosi, tak je jenom manifestací jejich stínů.

Toho, že nejsou dost. Toho, že se bojí rozvíjet něco jiného. Co už mají rozjetého, ale bojí se to rozvíjet více. To byl můj případ.

Tak raději rozjíždí pořád něco nového, protože když budete rozjíždět pořád něco nového, tak nikdy nepokročíte do dalších úrovní s jednou věcí.

Impulzivní chování je útěk od hlubších témat a strachů, které by se vám mohly zjevit.

Aby se vám to zjevilo, tam je fajn mít najetou tu meditační práci. Potom je člověk schopen na impulzivní jednání nekonat. Nebo na to impulzivní volání nekonat. I když to zní dobře, ne vždy je to dobré.

Různé typy impulzů

Impulzivní chování známe určitě všichni. Manifestuje se to různými způsoby u různých lidí. Aby lidé nemuseli čelit svému strachu, svému podvědomí, tak dělají velice hloupé věci.

Někdo cestuje a nemůže vydržet na jednom místě. Protože to by byla nuda a v té nudě se právě může něco objevit. Někdo se právě neustále takto školí a učí nějakým novým technikám, novým věcem.

Můžete se podívat i na mé přidružené video Spirituální turismus. Které s tímto tématem souvisí.

A to jsou zase aktivity, které mají maskovat náš malý pocit sebehodnoty. Abychom sami pro sebe byli dost. Máme všechny ty kvalifikace, všechny ty certifikáty, všechna školení, že jo. Tak už přeci musíme být dost.

Je dobré si rozeznat, co je to pro vás. Když má člověk pocit prázdnoty a neumí si to vyřešit vevnitř a zaplnit vevnitř, tak se to manifestuje i v impulzivním nakupování nebo hromadění jakýkoliv věcí. To nemusí být jenom nákupy, to můžou být klidně věci i ze šroťáku.

Vlastně fyzicky si zaplňují to místo. Někomu se uvolní ruce, tak shromažďuje živé tvory. To už je potom horší. Si k sobě vytváří připoutanost, aby byl potřebný. Protože potřebuje být potřebný.

Má různá zvířata, má jich čím dál více. Někdo si kvůli tomu bohužel pořídí i děti. Samozřejmě jsme rádi, že se rodí děti. Ale bohužel, protože ano, lidé mají děti i ze špatných důvodů.

Neříkám, že je jediný dobrý důvod pro to mít děti. To určitě ne. Ale existují špatné důvody pro to mít děti. Toto je jeden z nich.

Mezičas a krátkodobé uspokojení

Zrovna mám místo, nevím, co se sebou, tak si pořídím dítě. Je to blbé, protože jakýkoliv impulz, jakékoliv naplnění, vám to uspokojení přinese pouze na krátkou dobu.

Je to hloupé, ale i s tím dítětem si lidé nakonec přijdou na to, že „Tak to mi to úplně nevyřešilo, tak co teď.” Někdo v tom jede dlouho, tak si jich může pořídit hodně.

V tom je to rozlišení. Když jednáte impulzivně, tak vás to uspokojí jen na krátkou dobu. Nepřinese vám to to dlouhodobé uspokojení.

Což je hloupé. V případě, že si do života taháme živý tvory, tak je to hloupé minimálně.

Takže nějaké školení, nějaké impulzivní nakupování, to je ještě dobré. Protože člověk ve výsledku nikomu neubližuje. Teoreticky se to týká pouze kvality jeho života.

Já doufám, že rozumíte, proč je tak hrozně důležité umět ctít ten mezičas. Kdykoliv máte pocit, že se vám takhle uvolní energie, uvolní se vám prostor, máte čas na něco, tak zapomeňte na to, že zas okamžitě do něčeho skočíte po hlavě.

Jaké je vaše impulzivní chování?

Jestliže tam máte nějaký vzorec, co máte v těchto časech, tak si ho rozeznejte. Co je to zrovna pro vás? Co vy hromadíte?

Jestli si najdete desátého koníčka nebo je to právě to školení, nebo je to sběr hmotných věcí. Rozeznejte si, co to znamená pro vás.

A příště až ty tendence vyvstanou, tak se rozhodněte to neudělat.

Prostě to neudělat. Uvidíte, co z toho prázdného prostoru pro vás vzejde.

Nesmírně důležité pro léčení. Již je nějakou dobu, ale ještě chvilku potrvá to období, kdy vytváříme ty prostory, aby tam mohlo přijít něco geniálního.

Když to zaplácnete hloupostí, tak tam nepřijde obrovské léčení, kvantový skok ve vědomí, který by vás dostal úplně někam jinam. A tím „někam jinam“ myslím obecně, vibračně.

S tím pak souvisí všechno, vaše životní podmínky, všechno. Musíte tomu dát prostor a to místo. Jestliže máte teď potřebu uklízet fyzicky, zbavovat se věcí, tak se zbavujte i svých mentálních nánosů.

Třeba jste si o sobě něco mysleli, co budete muset dělat, nebo co budete muset mít, nebo co budete muset umět. Nebo kým budete muset být.

A již vidíte, že to s vámi nesouzní, tak je třeba nechat být i ty představy. Je v pohodě být ve fázi – teď nevím. Teď jsem měla nějakou představu o tom, co chci, a že vím přesně co chci a kde jsem. A teď prostě nevím. To je v pohodě. To je zase to prázdné místo.

V bodě „nevím“ je ten mezičas.

Který ale potřebujeme. Když vás ten mezičas vyděsí natolik, že ho nedokážete prožít a zase tam plácnete nějaké impulzivní chování, tak vám do toho života ten objev prostě nepřijde.

Mezičas a předjaří

Rozumíte mi trochu? Využijte tento čas k tomuto. Nejenom na té materiální úrovni, i na té mentální a vnitřní úrovni. Před jarem je to perfektní.

Na jaře budete prostě vědět. Budete jakoby noví – s nějakým novým nastavením, novými hodnotami. Budete vědět, co chcete nechat za sebou a udělat za tím definitivně tlustou čáru.

Já vám moc přeji, ať se vám daří to impulzivní jednání rozeznávat co nejvíce.