Naše nevědomí řídí i výběr našich partnerů a partnerek. Proto je dobré nahlížet na vztahy jako na manifestaci našich stínů. Jestliže máte pocit, že bez partnera nemůžete žít, tak je to indikátor toho, že se nejspíše nacházíte v karmickém vztahu.

Přepis videa:

Tak a dnes konečně přišla ta chvíle. Já před sebou ta partnerská videa valím, ani nevím proč. Přitom to lidi zajímá. A to jaké máme vztahy s nejbližšími lidmi vypovídá hodně o nás. 

Společenství je jenom o vztazích. A kvalita žití, to je o vztazích, takže je to nesmírně, nesmírně důležité.

Už jsem nakousla jenom jedno partnerské video a to bylo o škodlivé partnerské dynamice, které mi tak nejočividněji bilo do očí, ale dneska bych chtěla probrat téma karmických vztahů.

Co jsou karmické vztahy?

Karmické vztahy jsou vztahy, které jsou navázány proto, aby si duše vyřešily nějaké téma. Karmické je to z toho pohledu, že si nesete nějakou zátěž – tradičně se říká z minulých životů.

Nicméně musíte pochopit, že jakákoliv zátěž bývá aktivována v tomto životě. To jsme zase u práce se stínem a jak vznikají stíny

Karmický vztah se vyznačuje abnormální přitažlivostí k tomu druhému člověku.

Karmické vztahy a přitažlivost

Jakože opravdu… Lidé to označují jako chemii, jo? Takové to, že to vůbec není žádná láska, co roste a pěstuje se časem.  Ale je to takovéto okamžité, neuvěřitelné chtění.

Láska na první pohled tam spadá. Je to v podstatě to, co lidé pokládají za zdravý vztah. Ono je to totiž hrozně intenzivní.

Jenomže ono je to hrozně intenzivní jak na začátku, tak i potom, když už to není tak hezké. Samozřejmě je to karmický vztah, řešíme si tam nějaká témata, o kterých ti účastníci kolikrát nevědí. Takže ono je to intenzivní ze všech důvodů. A karmické vztahy proto jak intenzivně začaly, tak intenzivně skončily.

Karmické vztahy a jejich vývoj

Nicméně já a manžel jsme důkazem toho, jak se karmický vztah dokáže proměnit. Ale to je výsledek ne nějaké náhody, ale intenzivní práci na seberozvoji jak z mé, tak z druhé strany. 

Kde jsme vyřešili ta témata a už tam nebylo to iracionální chtění, ale opravdu ta láska, co se budovala na té důvěře. A fakt jako… Prostě láska k tomu člověku.

Jo? Ta láska se opravdu budovala. A čím více se to buduje, tím více to roste.

Takže i když to někdy začne jako karmický vztah a když ti partneři jsou ochotní oba dva pracovat na těch tématech, které si s sebou přinesli, tak je to v pohodě. Tak je to řešitelné. Ten vztah se nemusí rozpadnout.

Karmické vztahy jako zrcadlo

Ale je to hloupost si myslet, že je to jediný vzorec opravdové lásky. Jakože je tam takové hrozně intenzivní… že toho partnera strašně chci. Víte o čem to je?

Bavili jsme se o tom, jak vznikají stíny. A my vlastně v rámci vzniku nějakého traumatu nebo vzniku mechanismu přežití v ranném dětství většinou odvrhnete kousek duše.

Kousek duše vás prostě opustí, protože si řekne: „Ok, ty mě teď zavrhuješ, tak já jdu pryč.“

Kdybyste věděli, jak to funguje na té spirituální úrovni, tak je to opravdu není abstraktní. Fakt vás opustí kousek vědomé bytosti.

Ten člověk, ke kterému cítíte takové hrozné chtění, vám ztělesňuje přesně to, co jste odvrhli. 

Takže v podstatě vy musíte projít tím sebeléčením, vyřešit si to podstatné téma, kdy to nechcete kompenzovat tím, že si k sobě taháte ostatní lidi.

Kompenzace našeho stínu

On vám ten člověk externalizuje něco, co máte v sobě potlačené. Nebo jste to odmítli. Jo? To jsou různé pohledy, ale znamenají to stejné.

A samozřejmě tam jsou ta témata jako doplňkové. Někdo manipulativní častokrát je s někým, kdo má problémy se sebeprosazováním. Že se to doplní a strašně se přitahují ti lidé.

Že každý od toho druhého chce ten jeho kus. Je to vlastně hrozně manipulativní vztah. Tak to s láskou nemá nic moc společného, ale ti lidé to samozřejmě nevidí.

My jsme to taky tenkrát neviděli, to je úplně normální. Tam se musí stát trochu vyšší zásahy, aby to člověk prohlédl a je úplně normální, že se to prohlédne až zpětně. Až třeba i po rozpadu toho vztahu.

Čeho jsem byla i svědkem, tak lidé vydávají takovou tu nejvyšší formu vztahu bych řekla (nebo aspoň ve spirituální komunitě si to myslí), a to je twin flames (český překlad je asi hezký Druhé já) za karmický vztah.

Twinflames / Druhé já

Měla jsem tu čest pracovat s celkem hodně lidmi a nikoho vlastně neznám, kdo by měl partnera jako své druhé já. Kdo by byl ten opravdový twin flame.

To si jen ti lidé myslí a pak tam mají ty koncepty jakože ten jeden je runner, že od nich jako utíká a on ho vlastně nechce. Ne, to jsou prostě všechno nevyřešené stíny a jsou to karmické vztahy bohužel.

Koncept druhého já, ne že neexistuje, ale je extrémně vzácný.

V podstatě se děje to, jak jsme mluvili o vyšším já, že se rozdělí a napříč životy se inkarnuje tam, kam zrovna chce. Ale do toho jednoho života se ale ještě rozdělí na dva kousky.

Co to je Druhé já

Takže dejme tomu, že tam je jeden kousek, kde převládá feminní energie a jeden kousek, kde převládá maskulinní energie. To nemusí být žena a muž.

Ale když se tyhle dva kousky jedné duše potkají, tak tam nejde ani tak o tu extrémní přitažlivost (ta tam je samozřejmě taky), ale je tam okamžitě obrovská láska.

A to si hodně lidí myslí, že mají, ale přitom je tam ta přitažlivost karmických vztahů. Koncept twin flame a druhého já existuje, ale je vzácný. Každý by ho chtěl.

Když se bavíme o těch předurčených vztazích (bavili jsme se o plánu duše), tak tohle by tam nejspíše bylo. Kdybyste měli druhé já, tam ten magnetismus je tak silný, že ho nejspíš potkáte.

Ale to musí mít specifický důvod, proč to vaše duše udělala. Jedná se většinou o to, že  prostě chcete zažít v tuto dobu a v tento čas tolik zkušeností, které vám není schopen jen ten jeden život dát.

Karmické vztahy a ideál

Ale tak to neznamená, že když máte obyčejný karmický vztah, že to nemůže být krásný. Nezdravá je akorát ta forma honby za tím druhým já. 

Když si to v naivitě myslí dost lidí, kteří hledají lásku nebo kteří jsou v nespokojeném vztahu nebo by chtěli někoho, kdo o ně nemá zájem. Hodně vztahů funguje jako karmických.

Jak jinak že jo. Máme v nevědomí ty vzorce, které nás vedou na autopilota. My si na autopilota vybíráme i partnery.

Potom, jak už se rozvíjíte, řešíte toho autopilota, aby takový nebyl, tak ta volba je úplně jiná na základě úplně jiných parametrů.

Načasování vzniku vztahu

Takže samozřejmě také záleží na tom, kdy toho životního partnera potkáte. V jaké fázi svého života, co máte za sebou, jaké uvědomění máte za sebou. Na tom hodně záleží.

Karmické vztahy jsou tady pro nás, abychom si hlavně něco vyřešili. Abychom se mezi sebou něco naučili. A je to práce pro oba dva partnery.

Takže v tom nejste sami. Nejste v tom sami, ale dá se z toho vypěstovat nádherný, krásný, zdravý vztah. Takže proč to vzdávat.

Partnerství jsou úžasným ukazatelem toho, kde máme sami v sobě mezery.

Já vám přeji krásný týden. Tak s tou partnerskou sérií nebo vztahovou sérií ještě nekončíme. Další dáme také ještě video na partnerské téma.

Mějte se krásně a hezký týden.