Karma nám neslouží jako osobní mstitel. Určitě nehraje roli rozhodčího a nefunguje tak, jak bychom si to představovali. Jak tato toxická fráze ovlivňuje hlavně toho, kdo jí říká?

Přepis videa:

Zdravím vás a doufám, že se máte krásně. Dnes se budeme bavit o další toxické frázi a tou je „Karma mu to vrátí“.

Můžete vidět i obměny této fráze jako „karma je zdarma“ a česky, co už se dávno používalo, než karma byla v módě, tak „boží mlýny melou”. Všechno je to o tom stejném.

Motiv za frází “Karma mu to vrátí”

Abychom se dozvěděli, proč je to toxické, tak se musíme zase podívat na ty motivy toho člověka, který to vyřkne. Ten motiv je tady úplně jednoduchý.

A tím je pomsta, že jo. Prostě tomu člověku nepřeje něco… nic dobrého. A doufá, že nějaká vyšší síla zasáhne a potrestá ho. 

Generování karmy

Tak asi tušíte, že to hlavně tomu člověku, který to má ve zvyku říkat, nepřinese nic dobrého.

Jak jsme si říkali ve videu o karmě, hodnotit karmu pro někoho jiného než jste vy v podstatě nelze.

Totálně netušíte, co je v zájmu expanze jeho duše a co není v zájmu expanze jeho duše. A když podle vás ten člověk něco udělá, něco, co vám se nelíbí, tak to ještě neznamená, že to není v zájmu expanze jeho duše.

Příklad užití fráze “Karma mu to vrátí”

Klasický případ je, když vám člověk něco odmítne. Odmítne něco udělat. Ale pro něho to může být velice zdravý přístup, ale vy jako dotčený člověk nebo ta druhá strana si řekne: „No tak prostě karma mu to vrátí, neudělal to, vykašlal se na to.“

To ale není zdravé pro toho, kdo to říká samozřejmě. A není to ani pravdivé.

V podstatě si v tomhle případě člověk hraje na nějakého soudce toho, co tedy je dobré jednání. A co není dobré jednání. Používá karmu jako nějakého osobního mstitele. To je úplně špatně.

Proč tu frázi nepoužívat

Říkali jsme si právě v tom videu o karmě, že každá vaše myšlenka, každá energie, všechno, co děláte generuje nějakou karmu.

Není možné ji negenerovat. A když s takovou záští myslíte na toho člověka a přejete mu špatnou karmu, tak to vám tu dobrou karmu nevygeneruje. Rozumíte? 

Tohle je jedna z frází, která je toxická hlavně pro toho, kdo ji používá.

Teď se můžeme bavit o tom, proč máte ten pocit, proč se cítíte ublíženě, že někdo se zachoval nějak jinak, než vy byste si přáli. A to jsou všechno motivy, které můžou být za tím.

Ale nepoužívejte to.

“Karma mu to vrátí” a ego

Já jsem dokonce viděla, že se dělají trička „karma je zdarma“ a podobně. Ono vám to naboostuje ego.

To je to, co dělá tenhle výraz. Staví vás do role nějakého rozhodčího, nějaké vyšší moci. Hraje to na vaše ego.

Ale tak takové výrobky se vždy nejlépe prodávají, že jo. Ale ve spiritualitě to nemá co dělat.

Já vím, že toto video je kratší. Nicméně opravdu si myslím, že tam není co dodat. Jasným motivem je ta pomsta. Je to hraní na strunu ega. Toho, že vy hodnotíte čin někoho jiného.

Hlavní odkaz z tohoto videa bych chtěla, abyste si odnesli to, že vám to tu dobrou karmu nevygeneruje.

Příště si dáme trošku složitější frázi. Takže já se na vás moc těším.