Odstranění stínů nemusí probíhat pouze přes mentální tělo. Způsob hledání a zpracování témat z našeho nevědomí, který jsem rozebírala v předchozích videích, je o jejich uchopení na mentální úrovni. Pro spoustu traumat zaseklých ve vašem těle v podobě neuvolněných emocí ale existují lehčí způsoby jejich odstranění.

Přepis videa:

Zdravím vás u dalšího videa. Připravila jsem si pro vás to, jak lze jiným způsobem odstraňovat témata z nevědomí. 

Odstranění stínů přes mentální tělo

Bylo řečeno, jak na to jít přes tu logickou mysl, přes to mentální tělo. Tento způsob je vám sympatický, protože vám zní logicky. V dnešní době to hodně lidem ze západní kultury a ze západního prostředí zní nejlépe, protože to v podstatě není nic neuchopitelného.

Všichni se už shodneme na tom, že i psychologie popsala, že existuje nějaké nevědomí. A je to způsob, jak to z něj vytahovat, dostávat to na to světlo. Jakmile víme o tématu, které jsme měli ukryté v nevědomí, tak způsob, jak ho odstranit, je, že ho přeprogramujeme. Je to logický způsob. Není na tom nic ezo, nic spirituálního, je to dávno popsané. 

Ale jsou tady i daleko lehčí způsoby odstranění stínů. Chození na ta témata přes mentální tělo vyžaduje i jistou inteligenci a vůli se v tom šťourat tímto stylem. Není to vůbec řečeno kvůli tomu, že to není pro lidi, co nejsou tak inteligentní. To není pravda. Inteligence jde ruku v ruce se stupněm uvědomění. Jestliže má někdo nízký stupeň vědomí, tak je mu jakákoliv čistě fyzická inteligence úplně naprd, protože bude ve výsledku stejně za hlupáka. Takže tyto dva aspekty fungují dohromady.

Odstranění stínů – jejich zvědomění přes mentální tělo vyžaduje celkem vysoký stupeň uvědomnění, vysokou koncentraci a vaše zaměření se na to.

Ne každé téma musíte pochopit.

Jsou témata, které lze odstranit, a o kterých ani nemusíte vědět, že se vás týkaly. Ale prostě se nějakým způsobem odstraní. 

Metody odstranění stínů přes fyzické tělo

A jakým způsobem je lze odstranit? Existuje něco jako paměť těla: body memory.

Každé naše trauma, každý náš zážitek (ať už pozitivní nebo negativní, traumatem označujeme ten negativní) je uložen v našem těle.

A tím, že s tím tělem nějak fungujete a pohybujete i s energií těla, tak můžete rozpustit tyto blokády a vůbec nemusíte tušit, co to zrovna bylo. 

Jóga a intuitivní pohyb

Jakým způsobem to můžete udělat? V dnešní době je to oblíbená jóga. Když se do jógy vrhnete ne formou tělocviku, ale opravdu jógy, která vědomě pracuje tělem, tak dokážete rozpustit jakékoliv blokády. Jsou lidé, kteří jdou výhradně touto cestou a lze to tak dělat.

Já jsem jedno léto měla neovladatelnou potřebu dělat záklony. A tak jsem cvičila sestavy na záklony a vždy mi bylo tak dva dny potom hrozně mizerně. Takže to fungovalo. Doteď vůbec netuším, co se dělo. A ani mě to nezajímalo. 

Přes to mentální tělo dokážete propustit určité množství témat, abyste nebyli úplně zahlcení a abyste se z toho nezbláznili. Takže opravdu ne všechno vás musí zajímat. Nemusí to být jenom jóga, může to být intuitivní tanec (tam je právě důležité to slovíčko „intuitivní“ – musíte naslouchat svému tělu). Ono si opravdu řekne, jaké pozice potřebuje v józe.

Tělo má svou vlastní inteligenci a ví, co vám bude k prospěchu.

Způsobů, jak odstranit nechtěná témata ze svého těla, je nespočet. Protože když říkám „ze svého těla“, tak tím můžu myslet mentální tělo, duchovní tělo, fyzické tělo anebo energetické tělo. A teď jde o to, na jaké té rovině máte umístněné to téma a podle toho se volí ta metodika. Pokud řešíte nějaké téma a intuitivně vás to vede k určité metodě, tak to zkuste. Třeba se vám to vyřeší. Pokud ne, tak máte minimálně novou zkušenost. 

Další metody odstranění stínů

A ty metody jsou třeba tapping, jak se různě poklepává a je o tom milion videí na Youtube. Aromaterapie, práce s minerály, akupunktura, masáže. Těch metod je hodně.

Vaše intuice vás musí dovést k tomu, co je pro vás to pravé. A bude vám to fungovat pro spoustu témat. 

Nebude vám to fungovat pro hlavní témata, tam je většinou opravdu potřeba, aby to člověk pochopil na mentální úrovni. Když třeba nedejbože onemocní vážnou nemocí, tak tam je většinou potřeba to pochopení, jaký způsob života ho vedl k té nemoci, aby to mohl zpracovat a odstranit.

Když vezmeme tělo jako deník našich zkušeností, tak je tam záznam všeho. A jsou tam menší události, kterých se chceme jenom zbavit. Máme v těle třeba uloženou starou zablokovanou emoci a v podstatě jí chceme jenom odstranit, aby nás dál neblokovala ve zdravém proudu energie. A na to vám budou fungovat jakékoliv podpůrné metody.

Jestli nijak intuitivně nepracujete s tělem, tak si najdete nějaký způsob. Je to nesmírně uzdravující. Ať už ta jóga nebo intuitivní tanec. Například pranajáma jako práce s dechem odstraňuje stíny na jiné úrovni. 

Všechny podpůrné metody vám dokážou z fyzického těla odstranit to, co již nechcete.

Fyzické tělo musí být připravené, aby se dokázalo dobře aktivovat energetické tělo.

A to konec konců už kdysi říkalo staré přísloví: „Ve zdravém těle zdravý duch.“ Můžete na to jít čistě intuitivně a neřešit to do těch detailů. Neřešit to přes tu logickou mysl.