Lucidní snění je ta nejzajímavější možnost v oblasti snů. Jak takové sny vznikají a co si s nimi počít?

Přepis videa:

Ahoj, já vám přeji krásnou neděli a dnes naše téma budou sny. Podíváme se trochu na to, jak vznikají a dotkneme se tématu lucidního snění. 

Kde se sny berou

Sny jsou záznamem toho, co se nám stalo a co se nám zrovna děje. To je takovéto nepřekvapivé vysvětlení. Nemusí to být vůbec na vědomé úrovni. Takže se běžně stává, že ve snu potkáte někoho, koho si nepamatujete z bdělého života. Ale vlastně jste ho v té realitě zahlédli. Takže může tam docházet k nějakému opakování toho, co jste za den prožili, jestliže to byl dostatečně silný zážitek. A nebo nějakým způsobem nezpracovaný zážitek. O tom se zas až tak bavit nechci, protože to je známá věc.

Sny pro spirituální rozvoj

Dalším aspektem jsou samozřejmě sny jako průvodci na našem duchovním růstu. A to už je zajímavější, určitě věnujte pozornost svým snům. Jestliže si sny běžně nepamatujete, tak si je zapisujte. On se potom z toho stane zvyk a není potřeba si je zapisovat. Důležité je pochopit, že sny nemají lineární děj. Jejich děj je symbolický.

Symbolismus ve snech

Když vám to nedává smysl jako příběh – nebo většinou ne, samozřejmě jsou i sny, které mohou dávat smysl jako příběh. I když je třeba ten příběh trochu šílený. Ale fungují jako poslové symbolů. Všichni znáte určitě snáře, které vám mohou pomoci ty symboly rozluštit. Už jsme to někde naťukli trošku a někdo doporučoval výborný snář. Já nicméně nemám zkušenost s knižním vydáním snáře, který by mi vyhovoval. 

Výklady snů

Dneska je internet plný obsahu. Trochu je nevýhoda v tom, že (nedávno jsem si něco hledala) – a jako ty stránky si vyloženě protiřečí. Ne že by to bylo trošku jinak, ale úplně si protiřečily. Na těch internetových stránkách, kde jsou výklady snů, je výhoda toho, že tam ta délka – to je něco, co ten papír prostě nesnese – že tam můžete mít a většinou míváte rozepsaný ten symbol v nějakém kontextu. Kdežto ty snáře většinou mívají označený ten symbol jako samotný a vysvětlený.

Jenže on ten kontext je poměrně důležitý – v jaké situaci jste ten konkrétní symbol viděli. Takže tady nezbývá nic jiného, než si oblíbit nějakou internetovou stránku, kam si pro ten symbolický význam budete chodit. A použít i svou intuici a rozlišování v tom, co je ta správná odpověď. Tady prostě jako nic lehčího nenajdete.

Lucidní snění

Co jsem chtěla ale zmínit u snů – o tom se zas tak veřejně nemluví. Měla jsem to na seznamu dlouho, nicméně mi to teď připomněl jeden komentář pod videem a děkuji za to připomenutí. Tam se vlastně jeden pán ptal, že se ocitl v nějakém prázdném prostoru a že nechápe, co to bylo. Jestli nějaký předstupeň astrálního cestování nebo co se vlastně jako děje. Ten prázdný prostor je vlastně vaše hřiště.

Ten prázdný prostor je vaše hřiště, kde si vytváříte sny.

A tady jsme u toho lucidního snění, což znamená vědomé snění.

Na tohle místo jste se nejspíš – a jestli jste si ho vědomí a zažili jste ho, tak je to úžasný, protože je to známka toho, že se vám zvyšuje vědomí. To nevidí každej. A je to netypický zážitek, protože si opravdu představte, že jste v takovém jako vakuu. Kolem vás všude je černo, nic prostě, nic nikde není. Žádný zvuk. Nic. Absolutní nic. A vy teďka jako „Co? Co se děje? Kde to jsem?”

Prostor k tvorbě

No a to je prostě zpráva, od vašich průvodců, od vašeho vyššího já k tomu, aby vám ukázali, že „Hele, tohle je tvoje hřiště a tady si to můžeš vědomě vytvářet.” Protože samozřejmě jsme si řekli, že sny fungují jako podvědomé zprávy, takže vás i můžou upozornit na něco, čeho byste si normálně nebyli vědomí. Fungují i taky jako záznamy prožitků, co máte za sebou, ale tady máte svoje hřiště, kde si můžete dělat absolutně cokoliv. Protože i to snění funguje v nefyzické realitě.

Jste v jiné dimenzi, nefunguje čas a prostor tak, jak jsme zvyklí odtud. Takže v podstatě, když se tam na něco zaměříte – dáte si tam ten záměr (čím silnější záměr, tím je to efektivnější, a někdy to možná chce trénink), tak to tam můžete zhmotnit. Jo? Můžete si tam zhmotnit, koho chcete a co chcete. Můžete si tam vystavit jakékoliv situace a jakýkoliv rozhovor. To je super. Takže jestliže se vám to stává, nebo se vám to stane a budete v takovém prázdném prostoru, tak zkuste neplašit a zkuste to využít.

Jako člověk je z toho trošku jako vyplesklej, když je tam poprvé. Ale když se to stane podruhé, tak si řeknete „Aha, to je moje hřiště a já si tady můžu…“ „Tak já tady chci (třeba se necítím úplně OK s tím, že tady visím v prostoru),…“ Tak si můžete představit, že tedy stojíte a že máte pod sebou zem, že jste třeba na louce. A ono se to jako opravdu začne dít. Jo?

Lucidní snění a astrální cestování

Jakmile začnete být takhle vědomí v těch snech (to lucidní snění), tak samozřejmě pak se tam začne stírat ta hranice mezi lucidním sněním a astrálním cestováním.

Protože u astrálního cestování si také můžete zhmotňovat své přání a myšlenky.

Ale ta realita není úplně postavená na vás. Kdežto todle je vaše prostředí, které je opravdu jenom vaše. Jo? To je prostě prostředí vaší (jestli chcete) mysli, je to spíše prostředí vaší duše, kde vy si všechno budujete. Kdežto když astrálně cestujete, tak jde o to, že to není jenom jako o vás, že jo. 

Reálně to prostředí je vytvořené na základě chtění ale skupiny duší. Takže už v tom jako nejste sami. Ale takhle fungují vyšší reality. To je vlastně, co si vysníme. To jsou sny. Co si vysníme, to se zhmotní.

Lucidní snění vs. fyzická realita

Ono je docela štěstí, že se to tak instantně neděje jako ve fyzické realitě, jo… A bylo by to zajímavé. Byl by to zajímavý experiment. Těžko říci, jak by to skončilo. Protože tady se bavíme o tom, že máte nějaké soustředění, máte nějakou úroveň vědomí. Umíte jako do toho jít s tímhle stylem. Ale dokud tam hodně funguje nevědomí, tak byste si samozřejmě zhmotnili nějaké noční můry a věci, co nechcete. Ale máte je v podvědomí, ale vůbec byste neocenili, kdyby se vám zhmotnily ve vašem bytě. Takže to je ten prázdný prostor.

Jestli jste ho už zahlédli, tak je to skvělé. To oni vám ukazují jakože „Hele to je tvoje hřiště, můžeš s tím něco dělat, ty jsi tvůrce této reality.“ Vy jste tvůrci veškeré reality, ale tady je jenom ten váš píseček, do kterého vám nikdo nezasahuje. Tak si hrajte. Zkuste si hrát. 

Můžete začít opravdu tím, že teda na něčem stojíte a místo černa je tam obloha a prostě si to tam začnete krásně vykreslovat. Tak doufám, že toto video bylo k užitku, že vám něco objasnilo a přeji vám krásný týden.