Astrální cestování neboli mimotělní zkušenost může být úžasným zážitkem. Anebo také velice strašidelným.

Astrální cestování jako věrný pomocník při duchovním vývoji

Zážitky z astrálních cest dokáží být velice bohaté a také velice subjektivní. Když se na toto téma bavíte s více lidmi, uvidíte, že možnosti při astrálním cestování jsou neomezené. Proč tomu tak je? Protože od sebe nelze oddělit naše vědomí a astrální cestování. Naše vědomí určuje naše zážitky a je jakýmsi kompasem v nehmotném světě.

A to je dobrá zpráva. Svoje vědomí můžete rozvíjet, a tudíž i ovlivnit vaše astrální cesty. Jak se v našich cestách vyznat a jak je využít v náš prospěch, se dozvíte ve videu.

Přepis videa:

Ahoj. Já jsem Jana Mucherl a dnes bych se chtěla bavit o astrálním cestování. V poslední době je astrální cestování tématem, které není nové, ale teď je to téma, které lidi široce zajímá. A já mám pro to celkem jednoduché vysvětlení. Hodně lidem se teď otevírá vědomí a zvyšují se jim vibrace. A to, že se začínají rozpomínat na své astrální cesty, je toho součástí.

Co je astrální cestování

Takže co je astrální cestování?

Astrální cestování je mimotělní zkušenost.

Každý jsme v zásadě duše, ten fyzický obal je takové plus. A co se stane pokaždé, když jdeme spát, tak ta naše duše vyleze a jde si vyřídit to, co zrovna potřebuje.

K tomu se určitě ještě vrátíme. Nicméně jestli potřebujete nějaké obecnější povídání o astrálním cestování, tak kouknete na odkazy dole pod videem. Už jsem o tom napsala nějaké články.

Související články:

Astrální cestování – https://janamucherl.cz/astralni-cestovani/ 

Spánková paralýza – https://janamucherl.cz/spankova-paralyza/ 

A toto téma je nicméně už hodně zpracované i knižně, takže jestli to někoho zajímá víc teoreticky, tak vám to doporučuji.

Astrální cestování a cíle cest

I ten vedlejší efekt toho, že se lidé začínají rozpomínat na té astrální cesty je, že jsou většinou vyděšení. A to je proto, že sice se lidem začíná zvedat vědomí a zvedají se jim i vibrace, nicméně ještě ne dostatečně natolik, aby cestovali do takových těch hezkých míst. A teď to zjednoduším.

Když se astrálně cestuje, tak se cestuje buď do nižšího anebo do vyššího astrálu.

Samozřejmě, že tam nějak fungují jiné reality, jiné dimenze, ale je to poměrně dost složité. Ale často se uvádí nižší a vyšší astrál a v podstatě to stačí pro to základní pochopení.

Svoje osobní vibrace můžete brát jako takový osobní kompas. A podle toho, kde je zrovna máte, tak je to taková propustka, díky které vás to pustí na nějaká místa. A ze začátku vás to pustí do nižšího astrálu, protože vás to víc nepustí.

Nižší a vyšší astrál

Nižší astrál poznáte tak, že je šedý. Když jsem tam vždy byla, tak je tam šedě. A můžete si to představit jako fyzickou realitu zakrytou takovým šedým filmem, u které vás asi napadlo, že to není velice optimistické místo. To není. Duše, co právě neodešli do světla nebo do těch vyšších rovin, tak to je právě to místo, kde se zdržují. Toto místo bych nejlépe přirovnala k takovému divokému západu. Je to místo bez nějakých absolutních pravidel, bez zákonů. Může to být dost divoké.

Nicméně média tam potom cestují i záměrně, protože tam provádí „záchranu“ těch duší. Ale cílem těch cest je dostat se do těch vyšších rovin. V těch vyšších rovinách je obvyklé, že se tam můžete potkat se svými průvodci, že se tam můžete potkat se svými zemřelými příbuznými a začíná to být zajímavé. 

Moje začátečnické zkušenosti s astrálním cestováním

Takže když jsem poprvé začala astrálně cestovat, respektive když jsem si to začala poprvé uvědomovat a byla jsem v tom vědoma, tak jsem nebyla jiná než ostatní. Taky to bylo do nižšího astrálu.

Potkala jsem tam hodně negativních bytostí a bála jsem se. Nicméně to zároveň bylo i vtipné, protože jak tam člověk přichází na to, že ten čas a hmota tam nefunguje úplně tak, jako u nás a když tam člověk prochází zavřenými dveřmi, oknem a podobně, tak je to dobré.

Ze začátku člověk zkouší, co tam může dělat a zjistí, že může létat a že tam může dělat cokoliv. Nicméně když to teda mám k něčemu připsat, cestování v astrálním světě neprobíhá pomocí létání, ale spíše pomocí teleportu. Je teda škoda, že se ve fyzickém světě neumíme přepravovat teleportem, na to si ještě budeme muset počkat, ale když to v tom astrálu začnete ovládat pomocí síly myšlenek a soustředění, tak budete moci zůstat na jakémkoli místě na planetě. A to je moc fajn. 

Astrální cestování a snění

A co často vidím u lidí, tak oni si zaměňují astrální cestování a snění. Pro mě jsou sny formou astrálního cestování. Je to jenom jiná destinace, kam cestujete. A podle této jiné destinace je jiný výklad, takže kolikrát se lidé snaží dekódovat si ty svoje astrální cesty jako sen, jenže tak to prostě nefunguje. Astrální cesty jsou astrálními cestami. A všechno, co tam zažijete, je pravda.

Takže to třeba můžou být setkání s vaší zesnulou babičkou a to, co vám tam říká, tak v tom není potřeba hledat větší symboliku. Většinou je to jasná zpráva jako kdybyste si tady vedle u stolu povídali s člověkem. 

Astrální cestování a fyzická realita

Je třeba zmínit, že když jste v astrálu, tak vše je tam cítit naprosto fyzicky. Pro mě to není žádná změna, protože to tady funguje jako v té fyzické realitě. A potom když jsem v tom astrálu, tak je to cítit naprosto stejně.

Co je taky zajímavé a dostala jsem na to zajímavé vysvětlení od svých průvodců, tak jsem si všimla, že když takto někdy cestuji, tak duše na mně divně koukají. A bylo mi to vysvětleno tak, že vypadám jinak. Samozřejmě, že je tam pořád ten energetický spoj, který vás spojuje s vaším fyzickým tělem, nicméně já jsem se v astrálu ještě nikdy nezkoumala v zrcadle, což je možná škoda a ještě to udělám.

A oni poznají, že tam a priori nepatříte. Je to úplně stejné, jako když jste ve fyzické realitě a vidíte duši. Oni taky mají nějaká specifika, podle kterých je rozeznáte stejně tak, jako oni poznají vás.

Důležitost uzemňování

Jak to využívat? Tak za prvé jestli jste furt v tom bodě, kdy cestujete hlavně do toho nižšího astrálu, setkáváte se tam s nějakými nepříjemnými entitami nebo tam máte nepříjemné zážitky nebo se bojíte, tak se uzemňujte před spaním.

Strašně moc lidí je rozlítaných, vůbec neví, co to znamená uzemňovat se a pak jsou zde tyto důsledky. Jestliže nevíte, co to znamená a nevíte jak na to, pod tímto videem mám odkaz, mrkněte na článek, tam je to vysvětleno.

Uzemnění – https://janamucherl.cz/uzemneni/

Jak využít astrální cestování ve svůj prospěch

Když už se trošku dostanete za tento bod, kdy už nemáte strach, tak můžete to astrální cestování začít využívat ve svůj prospěch. Můžete před spaním požádat své průvodce nebo kohokoliv ze svého spirituálního týmu, aby se s vámi setkal v astrálu a abyste si to pamatovali.

Ten záměr a i to, že si to budete pamatovat, musí být čistý a jasný. A jakmile k tomu pak dojde, hned si to zapište, protože co jsem si taky všimla ze svých osobních zkušeností, tak vždy, když se vracím, se hned probudím.

Pro to fyzické tělo je to asi trošku šok a hned se člověk probudí. Takže se může stát, že se takto probudíte a protože je třeba hluboká noc, tak byste znovu usnuli a nemuseli byste si to pamatovat. Takže si hned zapište, co jste tam zažili a co vám kdo řekl. Je to důležité. Člověk si to opravdu nepamatuje, je to jako se sny.

Jak si zlepšit kvalitu astrálního cestování

Jeden takový fígl, který na to existuje a doporučuje se to i na lucidní snění (o snech určitě udělám jiné video), ale sny jsou pro mě formou astrálního cestování, takže ten tip je úplně stejný.

Když se učí lucidní snění, tak jeden z těch triků je, že si nařídíte budík anebo se vzbudíte těsně nad ránem třeba ve čtyři hodiny ráno a pak jdete zase spát. Porušíte tam nějakou fázi spánku a ne, že byste cestovali víc, ale díky tomu přerušení si to budete pamatovat. Takže to je jeden z tipů.

Nikdy se nedoporučuje dělat to moc dlouho, abyste si nenarušili spánkový režim. Nicméně jak s tím budete fungovat a pracovat delší dobu, tak si zvýšíte vibrace a už si to budete pamatovat každodenně a normálně. Nebudete muset vyvinout nějakou extrémní snahu. A to by mělo být cílem.

Takže já doufám, že vám to trošku pomohlo. Já vím, že ze začátku to může být strašidelné. Je to strašidelné, ale na druhou stranu si tam můžete užít hodně zábavy, můžete procházet zdmi a zkoušet tyto věci. Třeba uvidíte svoje bydlení tak, jak vypadá v jiné dimenzi.

Je to hodně zajímavé. A to nemluvím o tom, že když se potom dostanete do vyššího astrálu, tak tam ta setkání můžou být hlubší a mají takový duchovnější význam, nejenom to, že člověk prolítává oknem a podobně. Takže já vám přeji hodně štěstí při cestování a mějte hezký týden.