Spánková paralýza je velice častý jev, který trápí nezanedbatelnou část populace. Jedná se o stav, kdy se v noci vzbudíte, jste si vědomí svého okolí, ale nemůžete se hýbat. Lékaři ani další vědní obory se nemohou shodnout, proč k tomu dochází. Já vám k tomuto tématu můžu podat spirituální vysvětlení.

V posledním roce, před vlastním spirituálním probuzením jsem se dostávala do spánkové paralýzy skoro každou noc. A tak moc dobře vím, jak nepříjemný zážitek to může být. Není ani výjimkou ze zkušenosti mnoha lidí se v tomto stavu setkat s negativními entitami či dalšími dušemi.

Co se ve spánkové paralýze opravdu děje?

Naše duše v noci astrálně cestuje. Dokud si tento proces nepamatujeme a děláme ho podvědomě, automaticky, k ničemu takovému jako je spánková paralýza nedochází. Jakmile se však na cestě spirituálního vývoje stáváme vědomými, proces astrálního cestování si začínáme uvědomovat. A v tom se nachází ten háček – ze začátku se bojíme, nevíme co máme dělat, a co se děje.

Spánková paralýza je pouze fází pro mimotělní zkušenost.

Můžete si astrální cestování představit jako proces. Následující body představují jednotlivé fáze:

  1. Příprava na opuštění těla
  2. Opouštění těla
  3. Separace spirituálního a fyzického těla
  4. Navrácení se do těla

Když s vědomým astrálním cestováním začínáte, můžete zůstat „uvízlí“ mezi první a druhou fází. Důvody, proč se tak stane, je zejména to, že panikaříte a bojíte se, takže k úplné separaci nemůže dojít.

Jak předcházet spánkové paralýze

Spánkové paralýze lze předcházet a postupem času jí lze i úplně eliminovat. Nicméně než se do konečného stádia dostanete, mohli by se vám hodit následující tipy, jak spánkové paralýze předcházet.

Před spaním se uzemněte

Když budete  patřičně a dostatečně uzemnění, pravděpodobnost pro astrální cestování a tudíž i spánkovou paralýzu je menší. Toho lze dosáhnout různými vizualizačními či fyzickými technikami.

Nespěte na zádech

Ke spánkové paralýze dochází daleko častěji při spaní na zádech. K vědomému astrálnímu cestování potřebujete naprosto uvolněné tělo. A právě v pozici na zádech existuje pouze minimální napětí, takže pro spánkovou paralýzu nastávají ideální podmínky.

Naučte se, jak vědomě astrálně cestovat

Od spánkové paralýzy po úplnou separaci těl vás dělí pouze myšlenka, respektive čistý a soustředěný záměr. Stejně tak tomu je, když cestovat nechcete a chcete se naopak vrátit do těla. Váš soustředěný záměr vás dostane nazpět. Musíte se však zbavit strachu a navrátit se do klidného stavu.

Ovládnutí strachu a tudíž i spánkové paralýzy chce čas a praxi. Nyní u mě ke spánkové paralýze již nedochází a vědomě astrálně cestuji. A když jsem se to zvládla naučit já, dokáže to každý.