Spirituální probuzení je proces, kterým si nejen média ale i intuitivní lidé musí projít. Je to nezbytný začátek k porozumění sama sebe, svým schopnostem a ve výsledku i svému okolí. Možná tento proces je právě důvodem, proč jste na mém blogu a proč jste si začali vyhledávat informace o spirituálním světě. Ale co to vlastně je a proč k němu dochází?

Co je spirituální probuzení

Spirituální probuzení se nejstručněji dá popsat jako změna vědomí. Vaše povědomí o tom, jak funguje svět a společnost projde transformací. I když termín probuzení referuje k nějaké náhlé události, nemusí tomu tak být. Někdo tento proces zažije rapidněji než jiný člověk. Někomu tento proces trvá celý život. Jedno je jisté – jakmile k tomu dojde, víte to. Víte, že něco se radikálně změnilo, a že vy jste se díky tomu změnili. Od více autorů jsou k dispozici různá vysvětlení se zaměřením na rozdílné aspekty procesu (fyzické, mentální a energetické změny ve vašem těle). Pro mě tento proces znamenal hlavně uvědomění několika věcí:

 • Fyzický svět není to jediné, co existuje
 • Mentální síla člověka není limitovaná ani časem ani prostorem
 • Všichni jsme propojeni
 • Obecný řád věcí pracuje v souladu s energií (což je podstata příčiny a následku)
 • Cílem mého života není vydělávat co nejvíce peněz
 • Není vždy v mém nejlepším zájmu se řídit pouze logickou myslí
 • Není důležité, co si ostatní myslí o mém životě

Výše zmiňuji jak složitější metafyzické koncepty, které si zaslouží svoje vlastní články, ale i tak praktický dopad, který spirituální probuzení mělo na můj život.

Spirituální probuzení může být počátkem cesty k plnému osobnímu poznání. Tento zážitek se nedá vynutit.  V zásadě k němu dojde, až je na to člověk připravený po všech stránkách. Je tomu tak z jednoduchého důvodu – není to jen hezké, povznášející a osvobozují zjištění. Může to být hodně stresující období, plné zmatků a pocitu nepochopení. Představte si to, jakoby někdo vzal váš život, a obrátil ho naruby. Všechny vaše představy se zboří a všechny vaše přesvědčení projdou tvrdou zkouškou. A když to všechno ustojíte, tak se všechny hodnoty znovu vytvoří, obmění, a budou v naprostém souladu s vaším autentickým já. Ale než může něco nového vzniknout, stará přesvědčení musí odejít a udělat novému prostor. Proto jde o proces a proto k tomu musí být vhodné načasování. Ve správném okamžiku lze potom vysledovat jeden nebo více spouštěčů, které proces odstartují.

Spouštěče spirituálního probuzení

 • Zážitek blízké smrti nebo traumatická událost
 • Pro ženy může být spouštěčem i porod
 • Neuspokojení materiálním světem (jestliže vás tohle téma zajímá více, doporučuji si nastudovat velké pravdy Buddhismu)
 • Smrt blízké osoby
 • Větší životní události v podobě změny zaměstnání, stěhování se apod.

Všechny zmíněné události můžou být příčinou změny vědomí. Najednou se vám změní veškerá perspektiva a budete se cítit jako znovuzrození. Pro někoho tento proces může být radikálnější, pro někoho pozvolnější. Ať už jste v tomto procesu kdekoliv, nebojte se toho. Chvílemi to může být strašidelné, ale ta odměna za to stojí. Odměnou vám bude objevení svého autentického já.