Médiem může být úplně každý. Nehledě na rase, náboženské příslušnosti a pohlaví. Teď si možná říkáte, že když jste médiem, tak to přeci víte. Ne tak docela. Nejdříve je třeba podstoupit určitý proces uvědomění a spirituálního probuzení.

Už od mala jsem se zajímala o různé záhady a duchovní svět, vše okolo tohoto oboru mě nesmírně fascinovalo. Celý život jsem se potýkala s netradičními zážitky, které by ostatní lidi označili mírně řečeno za nezvyklé. Ale i přesto by mě tenkrát nenapadlo, že jsem spirituální médium. Se zájmem jsem sledovala pořady o médiích a spirituální dokumenty. Zážitky zúčastněných lidí jsem nikdy nezpochybňovala.

Věděla jsem, že astrální rovina skutečně existuje. Je to ale podobné, jako když se díváme na zprávy a vidíme tam utrpení země, která je ve válce. Víte, že ta situace je reálná. Do určité míry soucítíme s lidmi, kterých se to týká. Ale plně si to představit neumíme, protože je to pro nás vzdálené, cizí. Přesně takto jsem se cítila, když jsem pozorovala práci zahraničních médií. Když jste v pozici pouhého pozorovatele, osobně se vás to netýká. Spirituální probuzení je to, co vás dostane z pozice pozorovatele do pozice účastníka.

Když se podíváme na zážitky médií z jejich dětství a dospívání, ale i na to, jak fungují v soukromé a veřejné sféře, dají se zde vysledovat určité společné znaky. Následujících 12 bodů je odrazem mé zkušenosti a zkušeností médií, se kterými jsem pracovala.

12 znaků, že jste médium

 1. Jako dítě jste měli problémy se spaním. Ať se jednalo o strach ze tmy, noční můry nebo náměsíčnost.
 2. V dětství jste se chovali „dospěleji“ než většina vašich vrstevníků. Raději jste si třeba četli a trávili více času s dospělými než se svými vrstevníky.
 3. Máte vzpomínky na imaginárního kamaráda.
 4. Jste extrémně citliví na násilí. Nemůžete se dívat na záběry, které obsahují krev nebo násilí.
 5. Měli jste nebo stále máte fyzické příznaky, ke kterým lékaři nenacházejí vysvětlení.
 6. Dělá se vám nevolno na některých místech bez zjevné příčiny. V nemocnici, ve starožitnictví apod.
 7. Máte živé sny a vídáte v nich lidi, které neznáte.
 8. Vaše vnímání je velmi ostré. Všechny vaše smysly se zdají být ostřejší než smysly ostatních lidí.
 9. Míváte husí kůži. Zažíváte pocity tepla nebo naopak chladu bez zjevné příčiny.
 10. Dokážete odhadnout člověka na první pohled. A obvykle se vaše tušení v budoucnosti vyplní.
 11. Prostě víte některé věci, které se později ukážou jako pravdivé.
 12. Stává se vám, že za vámi lidé chodí pro radu. Jak vaši kamarádi, tak naprosto cizí lidi.

Záměrně jsem vynechala zmínky o vidění a slyšení věcí, které očividně okolí nevnímá. V seznamu jsem se zaměřila na body, které jsou jemnějšími indikátory vašich spirituálních schopností. Ty jsou totiž často ignorovány v domnění, že to tak má každý. Kolikrát si lidé ani neuvědomují, že nějaké schopnosti mají, a celý život je používají.

Jestliže vidíte či slyšíte lidi, které ostatní ignorují, tak to samozřejmě značí, že jste médium. Ano, bez pochyby. Ne, nejste blázen a nemusíte brát prášky, je to vcelku přirozená věc. A taky krásná, když se správně uchopí.

Jestliže jste na většinu bodů dokázali odpovědět kladně, je pravděpodobné, že jste médium. Co to znamená? Musíte začít mluvit s mrtvými lidmi, řešit jejich zapeklité problémy, meditovat, čistit čakry a jíst více zeleniny? Dobrá zpráva je, že nemusíte vůbec nic. Je jen na vás, jak s tím chcete pracovat dál. Takže se zhluboka nadechněte, a přečtěte si „Jsem médium – co teď?