Horory můžou být příjemným rozptýlením, když se na ně díváme občas. Jak je to asi se vším, všeho moc škodí. A jak je to právě v případě hororů, dokumentů a vyšetřovacích skupin, o tom mluvím v dnešním videu.

Horory a jejich vliv na náš život

Každá činnost má více aspektů a úhlů pohledů, které můžeme použít. Např. cvičení nemá jen fyzický aspekt, ale i mentální. Proto se o sportu říká, že „čistí hlavu“. Mým záměrem je vám představovat ten spirituální aspekt. Díky nevědomosti můžeme dát do pohybu spirituální vlivy, které na nás pak mají dopad. Náprava je naštěstí úplně jednoduchá – sbírejte informace a zvyšujte svoje povědomí o spirituálním světě.

Přepis videa:

Ahoj. Já jsem Jana Mucherl a dnes bych se chtěla bavit o hororových filmech a dokumentech. Přiznám se, že jsem se na tohle téma strašně těšila, protože je pro mě hodně osobní. Chápu, proč jsou hororové filmy i dokumenty tak strašně oblíbené. Já jsem to vlastně měla stejně. Dívala jsem se na ně strašně ráda, bylo období, kdy jsem velice urputně sledovala hlavně dokumenty.

A ten důvod byl ten, že už jsem si prošla nějakou fází spirituálního probuzení. A vlastně jsem se podvědomě snažila najít informace o tom, co se děje. Neuměla jsem to prostě lépe než tak, že jsem si hledala různé dokumenty a koukala na to. Asi jsem doufala, že z toho vyzkoumám něco chytrého. Můžu vám říct, že ne, takže jestli byste hledali stejnou odpověď, tak vám možná ušetřím práci.

Horory a obraz spirituálního světa

Za prvé je nutné si uvědomit, že ty filmy nejsou reálné. Doufám, že to ví většina lidí, ale spirituální svět není jenom o démonech a o duchy, co vám hází nábytkem a dělají vám nějaké strašné věci. To je úplně směšný a negativní obraz spirituálního světa. Nepopírám, že neexistují nějaké negativní entity, nicméně tohle je legrační.

Já chápu, že na film o tom, jak váš pradědeček chodí opatrovat vaše vnoučata, by se nikdo nedíval. Takže já tomu rozumím, proč se z hlediska komerčního světa natáčí i takové filmy. Ale díky tomuto mediálnímu obrázku, který dostal spirituální svět, lidé okamžitě vidí všude démony. Já dostávám takových dotazů na to, že lidi mají doma démona a hned chtějí volat faráře. Když se někdo zeptá v nějaké skupině, že se jim tam třeba doma pohnul obraz, tak nejčastějšími odpověďmi na to jsou: „Zavolejte faráře.“ A já na to: „Lidi, děláte si srandu nebo co?“ Ten obraz spirituálního světa je tak zkreslený, že všude vidíme hned to negativní.

Horory – je to tak ve skutečnosti?

Takže za prvé: Já jsem zatím ve své praxi (a neříkám, že se to nemůže stát) viděla démony přichycené na lidech. Viděla. Nikdy jsem ale nezažila démona, který by v domácnosti opravdu způsoboval problém. Když mi někdo napsal (a je poměrně lehké to zjistit), tak nikdy nešlo o takhle strašně negativní spektrum bytostí. Tím neříkám, že se to neděje a že se to nemůže stát, ale chci vám tím jenom nastínit, jak je to strašně vzácné.

A že je nesmysl, že i kdyby se u vás dělo něco, za čím byste hledali nějakou spirituální moc, jak je nereálné, aby to bylo zas tak špatné. Co se tam většinou ve skutečnosti děje je nějaký váš příbuzný, ať už blízký nebo vzdálený, který chce vaši pomoc anebo vám chce předat nějakou zprávu. Může to být i cizí duch, nicméně v 99 % případů jsou to duše lidí.

Empatie s dušemi

Zkuste se vžít do těch lidí, protože se vám to může stát taky, že zemřete a z nějakého důvodu neodejdete tam, kam byste měli. Zůstanete ve svém domě a teď nechápete, proč na vás někdo nemluví, proč vás nevidí a tak se snažíte upoutat pozornost. A třeba to uděláte tím, že pohnete obrazem. A co ti lidi udělají, protože si myslí, že mají v domě démona a ne svého dědečka nebo babičku? Zavolají faráře a oni vám budou křičet do obličeje, co si myslí o svaté trojici, mávat na vás křížem a vyhánět vás svěcenou vodou.

Připadá mi to úplně nesmyslné a strašně nedůstojné vůči těm duším a duchům, protože jakékoliv řešení (vyčištění prostoru) by mělo být empatické pro všechny strany. A určitě to není okamžité volání faráře. Takže, prosím, zkuste jiné metody. 

Pod tímto videem mám odkazy na články, kde dávám návod na odvod duší. Není to nic, co byste nemohli zkusit a tím si nevyřešit svoji situaci. Musím zmínit, že většinou je zbytečné volat médium, většinou je to v silách toho člověka vyřešit si to sám. Takže, lidi, trochu snahy, nebláznit, nenechat se zblbnout těmi filmy a tak.

Související články: Odvod duší – https://janamucherl.cz/odvod-dusi-1-cast/ 

V mém domě straší – https://janamucherl.cz/mem-dome-strasi/

Horory a jejich zkreslený obraz

Takže ohledně těch filmů mi to teď z jedné strany připadá vtipné a už mě to moc nebaví, takže si ty horory moc nepouštím, ale dejme tomu jednou za čas ano, asi to nikomu neuškodí.

Nějaké vyšetřovací hororové dokumenty je jiné spektrum, protože hlavně tam jsem dříve hledala odpovědi na svoje otázky. Takže lidé, co chodí po nemocnicích s nahrávacími zařízeními různého druhu a snaží se komunikovat s dušemi. Tam už jsem o tom sice tenkrát moc nevěděla, nicméně přestala jsem se na to dívat, protože mi došlo, že je to fakt dělané jenom pro zábavu a velkou show.

Že i když ty mnohé vyšetřovací skupiny tvrdí, že chtějí pomáhat, tak nepomáhají. Nepomáhají ani trochu, nepomáhají ani těm lidem, co tam žijí, nepomáhají ani těm duchům, co jsou tam uvěznění. A mnohokrát tu situaci jenom zhoršují. Jak už jsem zmínila předtím, jakékoliv řešení by mělo být empatické a tohle nemá blízko ani k jednomu.

Osobní příklad

Já vám můžu dát příklad ze svého osobního života. Já jsem měla ráda a byla to výjimka, nebyl to takový ten klasický vyšetřovací dokument, kde by chodili s tím zařízením, ale byla to Amy Allan se svým společníkem. Chodili do těch domů, ale Amy Allan je médium, takže ona nepotřebovala žádné krabičky.

Ona se koukala, co se tam děje, a ten její partner potom chodil a získával na různých úřadech fyzické důkazy o tom, kdo tam žil a potom to dával dohromady. Co se mi na tom fakt líbilo bylo to, že ona si na konci sedla s těmi lidmi a řekla jim: „OK. Máte tady tento problém a tento problém, protože tohle. A aby ten problém zmizel, tak musíte udělat tohle a tohle.“ Líbilo se mi to, protože těm lidem opravdu pomáhala. Nicméně i na tohle jsem se musela přestat koukat, protože jak ten seriál začal být časem populární, tak oni brali ty opravdu vážné případy, kde tam nebyly ty duše lidí, ale bylo tam něco vážnějšího.

Čemu věnujete pozornost?

Lidé si to mnohokrát neuvědomují, ale když se koukáte na něco takového, tak to spektrum těch duší, na které se koukáte a které vám v té televizi přijde zajímavé, což je v tomhle případě negativní spektrum duší, tak oni o vás vědí.

Oni o vás vědí, že: „Hm, tak ona má zájem o tyto věci.“ A tak se mi zjednodušeně párkrát stalo, že když jsem se koukala právě na tu Amy Allan, tak jsem potom měla problém v bytě, protože mi to v jednom případě přelezlo z té lokace k nám domů, což byla sranda. Já si s tím umím poradit, ale určitě to není nic, s čím bych si chtěla poradit každý den. S těmi duchy a jinými entity se to má tak, že někteří jsou připoutáni k pozemku a někteří ne, je to různé, takže i tohle se vám může stát. 

Horory a nebezpečí nadměrného sledování

Nicméně jak už jsem zmínila, jestliže se hodně koukáte na horory nebo na dokumenty, jelikož je to tak strašně zaměřené na to negativní spektrum duší, tak tím jim říkáte, že oni vás zajímají. A jestliže máte doma nějaký problém, o kterém si myslíte, že je způsobený spirituálním světem, tak se na to přestaňte dívat. Určitě vám to pomůže, protože je to jedna z pozvánek. Neříkám, že je to samostatný aspekt, že se kouknete na jeden horor a hned k vám přilétnou všichni domů. Není to pravda. Je tam více aspektů, ale jestliže se na to hodně koukáte, máte doma problémy, pomůže vám, když se na to přestanete dívat. Slouží to jako pozvánka. Tím jim říkáte, jaké spektrum vás zajímá. Tím, že se budete koukat na nějaké hororové filmy a dokumenty si do domu nepřivítáte anděly.

Takže to je asi tak to, co o tom potřebujete vědět. Pro zábavu, proč ne? Nicméně nic se nemá přehánět. A prosím vás, nenechávejte se tím zblbnout, protože lidé by pak všechno vysvětili, posvětili a já nevím, co a není to nezbytné. Dřív, než všude uvidíte démony, používejte svůj selský rozum, protože to není pravda. To, že lidé vidí všude démony, jenom vypovídá o tom, na co se oni zaměřují. Nevypovídá to nic o realitě. Takže vám přeji hezký den a děkuji za zhlédnutí.