Médium – můžu to být já? To je otázka, kterou dostávám pravidelně. Následuje udivený výraz, když odpovím, že samozřejmě.

Každý se může stát médiem

Nezáleží na tom, jestli jste si prošli náhlým a šíleným spirituálním probuzením, nebo jestli se u vás zájem o spiritualismus projevil postupně. Onen zájem o spiritualismus je jediné, co pro tento obor potřebujete. No a možná ještě něco jiného, ale na to mrkněte v dnešním videu.

Jaro je začátkem nových projektů, zrození nových nápadů a vydávání se na nová dobrodružství. Je právě médiumství něco, co by vás zajímalo?

Přepis videa:

Ahoj. Já jsem Jana Mucherl a dnes bych se chtěla bavit o otázce, kterou mi pokládá hodně z vás. A to je jestli vy můžete být médiem, jestli každý z nás může být médium. Krátká odpověď je, že ano, úplně každý.

Co to znamená být médium

Ale nejdřív bych se chtěla pobavit o tom, co to znamená být médium.

Médium je termín, který označuje člověka, který je schopný přenášet informace z nehmotného do hmotného světa.

To je ve zkratce. A samozřejmě tato podoba nebo způsob, jakým to dělá daný člověk, se může velice lišit. 

Varovná znamení

Dřív se mělo za to, že to můžou dělat pouze určití vyvolení jedinci. A na to bych chtěla, abyste si dali pozor, protože to není pravda. Může to dělat každý, kdo je dostatečně odhodlaný na to, aby se to naučil. A nikdy nevěřte nikomu, kdo vám bude tvrdit, že pouze on má nějakou výjimečnou schopnost nebo pouze s ním mluví třeba nějaká duše.

Často na to bývají zneužívaní nanebevzatí mistři, chcete-li učitelé. A to ty nejznámější jako je Buddha, Ježíš a podobně. Takže jestli vám někdo bude tvrdit, že pouze on dostává zprávy od Ježíše, není to pravda. Samozřejmě na druhé straně tito spirituální učitelé existují. Nejsou to jen ti nejznámější, je jich moc. Ale nikdy nemluví pouze s jedním člověkem, aby předali nějakou zprávu. Takže to by mohl být první alarm.

Někdo vám dokonce může tvrdit, že je ztělesněním někoho. Že on je teď další inkarnací nějakého velkého učitele z minulosti nebo dokonce andělů. O tom budu mluvit úplně separátně. Pro mě to jsou varovná znamení, že tomuhle člověku prostě nebudu věřit.

Protože i kdyby to byla stokrát pravda, i kdyby byl inkarnací nějakého obrovského učitele, tak pro mě je to cítit jako vykrádání cizí práce. Protože to neudělal za tento život a žít z toho, co jste třeba udělali před 500 lety, však si o tom můžete sami udělat obrázek, že? Nicméně tak to bylo dříve.

Na média a na spirituální učitele bylo nahlíženo jako na modly, jako na ty řečníky, na ty, co mají vzácný dar. Ten mají jenom oni a oni jsou vlastně poslové od Vesmíru, Boha, nazvěte si to, jak chcete. Ale to je relativně staromódní přístup. 

Médium a jeho úloha v současné společnosti

V dnešní době bych řekla, že úloha spirituálních médií je úplně jiná. A ta úloha je taková zajímavější.

Úloha dnešních spirituálních médií je, aby inspirovali lidi a přivedli je ke své vlastní spiritualitě.

A aby inspirovali lidi k tomu, aby převzali plnou zodpovědnost za své životy. Takže je to opravdu o nějaké inspiraci, o vedení. V současné době by po vás žádný spirituální učitel nebo médium nemělo chtít, abyste poslouchali pouze jeho, protože právě ta diverzita názorů anebo respektive lépe diverzita pohledů na věc je důležitá k tomu, abyste si vy utvořili svůj vlastní obrázek. Takže jestliže vás zajímá nějaká téma ze spirituálního světa, běžte, přečtete si o tom od hodně autorů, naposlouchejte si videa od hodně autorů a pak si utvoříte nějaký ucelený názor a obrázek. 

V tomhle smyslu je médium zastaralý termín, protože momentálně se spíš používají termíny jako spirituální učitel, spirituální kouč.

To lépe odpovídá nové úloze pro média, kterou teď vidím, že je aktuální a že je potřebná v tomto světě. Nicméně já ho ráda používám, protože když někomu řeknu, že jsem médium, tak si jasně vybaví to, co dělám. Má jasnou představu o tom, co dělám a je to pořád velká náplň mé práce a to je, že spojuji lidi ve fyzickém světě s těmi, kteří už nejsou ve fyzickém světě. A to je takové klasické médiumství.

Nicméně jestliže se chcete věnovat médiumství, nemusí to nutně znamenat, že za vámi chodí zesnulí lidé. To už je dle nějakého kontraktu duše. To už může být specifické. O tom si taky povíme někdy jindy. Ale ta podoba může mít hodně různých cest, jak by to vaše médiumství mohlo konkrétně vypadat. Velká část i mé práce je to, že spojuji lidi s jejich spirituálním týmem, takže s průvodci a s anděly, právě za účelem jejich osobního rozvoje. A to už vlastně mluvíme o jiných duších. Takže je tam nějaké rozdělení podle toho s kým média primárně pracují.

Médiumství jako dlouhodobý proces

Takže abychom se vrátili k té původní otázce, jestli se i vy můžete stát médiem, tak určitě ano. Otázka je, jestli máte dostatek trpělivosti a odhodlanosti, abyste se jím stali. Já nevím, z jakého důvodu, ale lidé si často představují, že je to hned. Přitom stát se médiem je dlouhodobá, usilovná a hlavně vnitřní práce. Místy to může být frustrující, protože ty výsledky po té cestě právě nebývají až tak hmatatelné, jak byste si představovali. 

Dám příklad. Třeba pracujete na rozšíření své jasnozřivosti a bylo by super, kdybyste tady najednou viděli všechny stát a dokázali je perfektně popsat, ale ono to takto nefunguje. A u každého to může být různě rychlé a určité dary k vám můžou přicházet různě a postupně.

Médium – vývoj schopností je individuální

Je to prostě individuální a na to celkem často přicházíme s klienty v průběhu sezení, že ačkoliv jsou nějaké základy pro spirituální práci stejné, protože tam musí být nějaká energetická práce, nějaké základy bezpečnosti a podobně, tak potom se ten vývoj u lidí liší. Takže to je hlavní otázka, co si musíte položit, jestliže chcete tohle dělat. Jestli máte dostatek trpělivosti a odhodlanosti, abyste se tomu zavázali. 

Představte si, že je to jako učení novému oboru. A teď si představte, že byste třeba chtěli začít programovat v nějakém jazyce. Jak dlouho by vám trvalo, že byste se to naučili teoreticky, pak byste to začali postupně aplikovat a byli byste v tom bodě, kdybyste byli schopni tyhle služby nabízet veřejnosti? Troufám si tvrdit, že by vám to zabralo nějaký ten rok a s médiumství je to úplně stejné. 

A to platí i u lidí, kteří to mají vrozené. Ty to taky nemají zadarmo. Nikdo to nemá zadarmo. Takže jestliže máte trpělivost a vytrvalost, jen do toho. Já tomu fandím, protože si myslím, že jakmile aktivujete tenhle dar a tyhle schopnosti, tak formy, jakým ho můžete využívat, se hodně liší. A čím víc nás bude, tím lépe.

A ať už se uchýlíte k tradičnímu médiumství anebo opravdu budete tyhle schopnosti využívat nějakým kreativnějším způsobem třeba pro tvorbu umění, tak vám to přinese jenom to dobré. Ale chce to trpělivost. A chce to vytrvalou práci. Ale ano, každý může být médiem. Takže děkuji vám za sledování a mějte hezký den.