Jasnozřivost je schopnost vidět nehmotný svět. Jedná se o nejoblíbenější ze spirituálních smyslů. Díky jeho popularitě se však k veřejnosti dostávají informace, které popisují jasnozřivost jako jednolitou vlastnost.

Ve skutečnosti jí oplývá daleko více lidí, než byste čekali. Jak jí který člověk využívá či nevyužívá, se samozřejmě také liší.

Přepis videa:

Ahoj. Vítám vás u dalšího videa na téma jednoho ze spirituálních smyslů a to jasnozřivosti. 

Co je jasnozřivost

Jasnozřivost je obecně schopnost vidět nehmotnou rovinu. Tato schopnost sídlí v oblasti třetího oka. To je o trošku výš mezi obočím. A jde o centrum, které se stará nejenom o toto nehmotné vidění, ale i o jakousi moudrost a schopnost předpovídat události. Proto když je někdo jasnozřivý, tak o něm mluvíme i jako o jasnovidci a to je spojené s vizemi a se schopnosti nahlédnout do událostí.

Nejdřív bych chtěla zmínit, že jasnozřivost není monolitická schopnost. Jasnozřivých lidí je nyní na tomhle světě už opravdu mnoho. Ne všichni si to uvědomují. A teď chci mluvit o těch, kteří si to uvědomují.

Různé podoby jasnozřivosti

Jasnozřivost může mít opravdu různé formy a podoby. Jedním pouze malinkatým zlomkem z nich je to, že vidíte duše. To je projev jasnozřivosti, ale je to jenom opravdu zlomek toho, co můžete dokázat s jasnozřivostí. Samozřejmě sem spadají vize, ke kterým můžete dojít zejména v meditativním stavu a s tréninkem potom už i lehčeji.

Někdo může mít takové vyjádření jasnozřivosti, že vidí aury. Je zaměřený na fyzické nemoci, takže dokáže proskenovat člověka a třeba odhalí příčinu nějakého chronického onemocnění. Někdo vidí výhradně symboly.

Nejedná se o monolitickou schopnost. Praxe, provedení a příznaky jasnozřivosti se mohou lišit člověk od člověka. 

Jasnozřivost a objektové vidění

A říkám to hlavně proto, že ta představa je v tom, že ta jasnozřivost hlavně spočívá v tom fyzickém vidění těch duší. A to není pravda. Někdo to může mít jasné, ale někdo to tak nemá, ale to neznamená, že tu jasnozřivost nedokáže používat.

Z hlediska jasnozřivosti dokáže to objektové vidění přicházet i časem. To znamená, že když už je člověk dostatečně připravený a pracuje na svých smyslech, tak se mu zvyšují ty schopnosti. Je to jako s tréninkem, je to jako sval. 

Jasnozřivost a spirituální probuzení

V některých případech se samozřejmě může stát, že ta extrémní jasnozřivost naopak spustí to spirituální probuzení. Ne najednou, ale bývá to po nějaké traumatické události, kdy najednou člověk začne vidět různé věci. Může jít i o energie, nejenom o duše.

A je to takový hodně silný budíček pro někoho, kdo se zatím o duchovno vůbec nezajímal. A pro někoho, kdo žije jenom v materiálním světě, to může být celkem šokující. 

Nebezpečí otevírání třetího oka

Proto se ani nedoporučuje nějako záměrně pracovat na otevření třetího oka. Jestliže jste neudělali spoustu práce z hlediska správy své energie a zejména u nižších čaker, tak se může stát to, že když máte přemíru energie v těch horních čakrách, tak se z toho zblázníte. Je to tak jednoduché. 

Takže když se to někomu náhle otevře, aniž by se o to snažil, tak pak má vlastně dvě možnosti:

  1. Buď to začne studovat a začne se učit, jak to ovládat.
  2. Nebo se zblázní.

Důležitost přípravy na jasnozřivost

Vzhledem k tomu, že v dnešní době odborná pomoc úplně nezahrnuje tyto smysly tak, aby se těm lidem dostala adekvátní pomoc, tak se jim nedostává a prostě tam ještě nejsme. To je hlavně ten důvod, kdybyste strašně stáli o tu jasnozřivost, tak proč se to nerozvíjí najednou. Člověk musí být na to připravený.

A musíte si dát pozor na to, co si přejete. Pro hodně lidí je čistý jasnozřivý zážitek naprosto šokující. Je to něco, co jim naprosto zboří jakoukoliv realitu.

A nesmí se to stát nepřipravenému člověku, jinak to končívá nevhodnými způsoby. A to je vlastně i důvod, proč natáčím tyto videa a už je nás naštěstí víc, že lidé musí vědět, že můžou hledat pomoc, rady a vedení od někoho, kdo si tím třeba prošel a že je nás rozhodně víc. Je nás kopa.

Nesmíme se bát mluvit o svých zážitcích, protože to právě vede k té izolovanosti. A já pevně doufám, že jednou to zohlední i odborná veřejnost a že na ty psychospirituální krize a na otevřené spirituální smysly bude koukat trošku jinak a bude je léčit jinak, než pomocí prášků, které to pouze utlumí a trvale to nevyřeší.

To byla jenom taková odbočka. Nechtěla jsem vás odstrašit od duchovního vývoje. Samozřejmě, že je to krásná snaha, jenom vám tím chci říct, že tady neexistují zkratky.

Důležitost víry, snahy a vytrvalosti

A co dělá hodně klientů, kteří jsou v začátcích duchovní práce a chodí za mnou, tak by právě chtěli ty fyzické důkazy, protože pro ně je ten fyzický důkaz to, že najednou tady vidí něco, co vlastně nepatří do fyzického světa.

Jenže je potřeba si počkat na ty „fyzické důkazy“. Je na to potřeba ta snaha a vytrvalost. A většinou přichází až v ten moment, kdy je vám to jedno.

Víra a práce musí předcházet těmhle jevům.

To neznamená, že se k vám nedostanou jiné odměny, jiné zážitky a jiné zázraky, ale zrovna co se týče objektové jasnozřivosti, tak ta chodí pomalu a člověku je to už v ten okamžik jedno a nepotřebuje žádné důkazy, protože už jich měl hromadu předtím a to jiným stylem. A to je ideální případ, protože v ten moment je na to člověk připravený.

Jemnější podoby jasnozřivosti

Ještě bych chtěla mluvit o těch jemnějších podobách jasnozřivosti, protože jak jsem zmínila, tak už je strašně moc lidí, kteří mají jasnozřivost.

Například každý den používají jasnozřivost umělci a designéři všeho druhu. Používá jí kdokoliv, kdo pracuje s nějakými vizuálními podněty. A pak je to jenom otázka toho záměru nebo přesunutí pozornosti z toho fyzického světa do toho nehmotného.

V ten moment se dá hovořit o tom, že se v jiné rovině záměrně snažíte používat i tu jasnozřivost. Takže jestli máte nějaké podobné tendence a nadání, určitě je možné na tom stavět. Je to dokonce až překvapivé, jak je to vlastně jen krůček na dosah těch lidí, že si ani neuvědomují, do jaké míry už mají vyvinutou jasnozřivost.

A pod tímhle videem mám odkaz na článek, kde se bavím o znacích jasnozřivosti, tak se na to můžete mrknout: https://janamucherl.cz/11-znaku-jasnozrivosti/ 

Jasnozřivost a živé sny

Ale takovým nejprominentnějším jsou rozhodně živé sny a představivost. Jestliže pravidelně míváte živé sny, nemáte problém si je pamatovat, a co se týká představivosti, tak to je takové to denní snění a podobně, tak jste krůček od toho, že byste jasnozřivost dokázali používat ve směru nějakého svého duchovního vývoje. 

Jasnozřivost a vidění aury

A s tou rozvinutou jasnozřivostí potom budete schopní vidět auru. Není to těžké. Naučit se vidět auru může opravdu každý. Můžete vidět různé energie. Energie v tom nehmotném světě je víc druhů, takže to už každý může mít individuálně, co přesně vidí, ale lze to vidět každý den a pořád.

Potom můžete v těch energiích vidět, jak se formují různé tvary, barvy a podobně a v tom meditativním a relaxačním stavu dostávat ty vize. A když budete v této fázi, tak je to malinký krůček k objektovému vidění. A je to pouze otázka cviku a vytrvalosti.

Na všechno se musí chytře a sofistikovaná práce s vyššími čakrami je trošku něco, co si člověk musí zasloužit, aby nebyla přemíra aktivity v těch horních čakrách, protože je to nebezpečné z hlediska nějakých psychických nemocí, které by z toho potom mohli vyvstat.

A člověk si to musí trošku zasloužit a musí se k tomu trošku dostat. Tak já vám děkuji za poslouchání a uvidíme se zase příště.