Ochrana energie – jak se bránit před energetickými útoky? Energetické výměny patří ke každodennímu životu. Ke zlepšení jeho kvality je třeba si toho být vědom a naučit se jednoduché metody pro údržbu a ochranu své energie.

Kurz „Mistr energie“ – https://kalibraceduse.cz/kurzy/mistrenergie/

Přepis videa:

Já vás vítám u videa na téma, jak si chránit energii. Tohle téma jste si vyžádali u videa o energetických útocích, kde to vyvolalo reakci: „No tak fajn. Tyto energetické útoky děláme všichni a každodenně jsme pod palbou těchto útoků. A jak se mám chránit?“ To je absolutně validní otázka a toto video je návodem na vědomé žití. 

Přenos a výměna energie

Ty techniky, co budu dnes zmiňovat, se dají zahrnout do obecného pojmu „vědomé žití“. Jste si vědomí své energie, jste si vědomi toho, že tam můžete mít něco, co nechcete. Můžou se na vás napojovat lidi, o které úplně nestojíte a zároveň se vy můžete napojovat na někoho. A je to složité. Jsou to procesy, které fungují automaticky. S kýmkoliv jste v nějaké interakci, tak tam dochází k výměně energie. Ale jestliže je člověk v pohodě a vyrovnaný, tak jakmile ta interakce skončí, tak každý si vezme kousek té své energie a odchází. 

Energetické útoky

Problém nastává, když jsou tam vyhrocené emoce a už ten člověk a jakákoliv z těch stran není vyrovnaná a v pohodě. A dochází tam k energetickým útokům. Ale chtěla jsem vám říct, že je to přirozené. Nevyhneme se tomu. Opravdu je to součást naší existence stejně tak, jako kdekoliv se vyskytujete, tak tam ještě nějakou dobu jde za vámi cestička vaši energie.

To je taky zajímavé pozorovat. Proto se třeba často zažívá jetlag. Je to samozřejmě jeden z důvodů – je tam víc fyzických důvodů jako nevyspání a podobně. Ale je to mimo jiné i o tom, že lidé nejsou stavěni na to, aby se takovou rychlostí přemisťovali z jednoho místa na druhé. A vlastně nestihnete za sebou stáhnout tu energii. Rozumíte? Je to jako taká cestička, která zůstává za vámi. A opravdu jsem si to mohla vyzkoušet, že když se v průběhu toho letu vědomě věnujete tomu, že si tu energii držíte u sebe, tak ty následky nejsou. Určitě nejsou takové. A to je jen taková zajímavost, jak to prostě funguje.

Funguje to, žijeme tak, dochází k výměně energie, všude necháváme za sebou stopy. Každý z nás. A je to prostě tak. A proto je v našem nejlepším zájmu, abychom všichni fungovali nějak rozumně, vyrovnaně a s klidem, aby se nám hezky žilo.

Ochrana energie – práce se stínem

A teď už trošku k tématu. Než se dostanu k těm samotným technikám a vizualizacím, tak nejdřív bych chtěla předestřít, že jestliže se pravidelně vyskytujete v nějaké situaci, kde dochází k vyhroceným emocím, tak to spíš bude o vaši práci se stínem. Přijít na to, proč se tam pravidelně nacházíte. Mezilidské vztahy jsou fuška. Je to dřina a není to vůbec lehké, ale je to o komunikaci, je to hodně o transformaci každého kór u partnerských a mezilidských vztahů. Samozřejmě tím prochází i kamarádské vztahy a vztahy různých typů. Takže jestliže se pravidelně a dlouhodobě nacházíte v nějaké situaci, kde dochází k vyhroceným emocím, ať už z vaší nebo z té druhé strany, tak je to práce se stínem. Není to úplně o tom, o čem budeme mluvit. 

Naopak třeba můžete být v situaci jako já, že jste vidět online. A je to jedno, jestli šijete boty, prodáváte kosmetiku, děláte blog úplně o čemkoliv, je to jedno, ale jste prostě vidět.

Čím více jste vidět, tím více musíte být schopní snášet negativitu.

Týká se to i veřejně známých osobností jako celebrit, politiků. Musí být pevní, protože ty energie, co se k nim hrnou, opravdu nejsou vždy láskyplné kvality. A ten člověk musí být dostatečně energeticky silný na to, aby to ustál. 

Úroveň vědomí

Pozor, tohle nemá nic společného s úrovní vědomí. Člověk může být naprostý ignorant vůči nehmotné realitě a být naprosto odolný. Protože u těchto útoků hodně záleží na tom, jak to ustojíte. Jak moc si je berete k srdci. Jestliže si je hodně berete k srdci, tak jsme opět u práce se stínem u témat: „Potřebuji, aby mě všichni měli rádi. Potřebuji být oblíbený. Potřebuji, aby mě všichni schvalovali.“ Musíte mít v sobě dostatečnou integritu na to, abyste dělali to, co děláte, aniž byste měli souhlas všech ve vašem okolí. Což opravdu nikdy mít nebudete, i když budete šít jenom boty a nebudete se zabývat žádným kontroverzním tématem. To je potřebné si v sobě zpracovat.

A kolikrát právě ty vědomější lidi si tyto zpětné vazby berou hůř než právě ti ignoranti. Proto říkám, že to nemá zas až tak do činění s úrovní vědomí toho člověka, jak se ho ty energetické útoky dotýkají nebo nedotýkají.

Kde cítíme energetické útoky

V minulém díle jsme si řekli, že takové útoky jsou často cítit v oblasti břicha, protože tam je právě energetické centrum solar plexus. A to, jestliže je dostatečně silné, když u někoho to jde až do té ignorance a sebestřednosti, tak sice je nadmíru pevné, ale v energetickém systému to způsobí jiné nerovnosti. Ale znamená to, že se to k tomu člověku nedostane. Ale proto je to cítit na tomto místě.

Takže jestli se na každodenní bázi setkáváte s těmito útoky, tak je namístě se i kouknout na témata, které souvisí právě se solar plexem. To vygooglíte. To není problém zjistit, co dělá tahle čakra, jaké jsou tam témata, jak je lze léčit. Můžete si najít konkrétní meditaci na její posílení a podobně. Samozřejmě většinou to obnáší i nějakou změnu vašeho chování nebo myšlení. Kdybyste jí například měli opravdu slabou, tak v nějakých situacích se umět postavit za sebe a za svoje zájmy, lepší sebevyjádření a podobně.

Ochrana energie – jak na to

A teď, když jsme tohle pokryli, tak se konečně dostaneme k tomu, co se dá dělat. Jednoduché techniky, co se dá dělat pro vědomější život. 

Energii máme kolem sebe opravdu všichni. Můžeme jí říkat aura. A je potřeba rozlišit, že tu auru je dobré udržovat. A když mluvíme o auře, mluvíme o energii, která je vně nás. Nicméně i uvnitř našeho těla proudí životní energie prána. A je potřeba se starat i o tu. 

Takže součástí těch technik bude jak starost o tu vnější energii, tak i vnitřní.

Jsou to techniky, které je jednoduché zakomponovat do každodenního fungování.

Opravdu to nějakou dobu dělejte každý den a uvidíte, jestli se vám uleví. Většinou opravdu ano.

Vědomé sprchování

Z hlediska péče o auru můžete každý večer, když si dáváte sprchu, jednoduše zahrnout vědomé sprchování. A proto jsou ideálnější večerní sprchy. Anebo si dejte jednu ráno, jednu večer. Ale z tohohle hlediska je ideální ta večerní, že ze sebe spláchnete všechno, co jste si přinesli. Nebude vás to potom obtěžovat ve snech, při astrálním cestování a podobně. 

Vizualizace

Úplně jednoduchá představa, vizualizace. Vizualizace je úžasný nástroj pro seberozvoj. Dá se to trénovat. A když to někomu nejde, tak je to opravdu jenom otázka tréninku.

Čím čistší záměr budete mít u vizualizace, tím silnější bude její efekt.

Ale zároveň je to takový vývoj. Ze začátku to tak nepůjde, tak se snažte. Ono to časem půjde. A potom můžete pozorovat jednak to, že tu vizualizaci budete mít rychleji hotovou a jednak, že bude mít silnější efekt.

Takže pokaždé, když si budete dávat tu sprchu, si představte, že s tou vodou zároveň ze sebe umíváte i různé nečistoty, které jsou právě v tom energetickém těle. Můžete si to představit úplně dopodrobna, kdybyste na sobě měli tu auru a ona by byla černá, šedá nebo že by měla takovou špinavou barvu. A vy jak se sprchujete, tak ty části omýváte až je zase zářivě bílá. Samozřejmě ty barvy vám můžou oscilovat den po dni. A je to velice rychlý způsob, jak tu očistu přidat do každodenní sprchy.

Odhození staré energie

Když budete v průběhu dne cítit, že se na vás něco chytilo nebo máte na sobě hodně emocí jiných lidí a podobně, představte si, že máte na sobě takový ten těžký starý kabát. Možná si u prarodičů pamatujete takový obrovský a těžký kabát. Tak si představte, že ho máte takhle na ramenou a teď ho odhodíte. A jakmile ho odhodíte, odhodíte tu starou nepotřebnou energii a je fajn si představovat, že se ta energie dostane do země a Matka Země se o to postará. U té vody to nemusíte řešit, protože tam používáte element vody, který se o to taky postará. Ale jakákoliv nechtěná energie se dá posílat do země a ta umí transformovat a nemusíte se o to více starat. Takže můžete odhazovat starý kabát.

Světelné vajíčko

Potom je ale ideální udělat si novou energii. Odhodili jste starou ošklivou a tak třeba chcete čistou a zářivou. Úplně jednoduše si udělejte světelné vajíčko. Opět vizualizace. Shora jde proud světla a kolem celého těla si udělejte světelné vajíčko. Ideální barva je opravdu bílá. Je neutrální. Ale každý den zase můžete cítit, že chcete jinou barvu. To jsme vyčistili energii zvenku.

Nadechování a vydechování světla

Potřebujeme vyčistit energii i zevnitř. Jak jsem říkala, životní energie je prána. Prána je spojená s dechem. Takže zase jednoduše si budete představovat, že nadechujete světlo. Představte si, že nadechujete bílé světlo a to světlo vám proudí po celém těle. Takže jak se nadechnete, tak vám nejdřív zaplní hlavu, pak jde do ramenou, do rukou, do hrudníku až dál do noh. Energie vám opravdu zaplní celé tělo. A s výdechem se naopak můžete zbavovat všeho, co nechcete, co už neslouží vašemu nejvyššímu dobru, co považujete za obtěžující. Můžete to zase vydechovat se záměrem ať se o to buď postará Země anebo Vesmír.

Ochrana energie – výsledky

Tak to jsou úplně jednoduché vizualizace, které spadají do vědomého žití. Myslím si, že když člověk nemá vyloženě spirituální aspirace anebo je nemá v tuhle dobu, v životě se to mění, tak to může být teď tak, že: „Dobrý, teď mě to trošku zajímá, ale ještě to není pro mě, že bych chtěl dosáhnout osvícení nebo se opravdu odhodlal na tu cestu.“ To je v pořádku. Může se to změnit. Tohle úplně stačí.

Pro to vědomé žití se takhle starejte o svoji energii. Časem zjistíte, že bude pevnější, nerozhodí vás tolik věcí a podobně. Samozřejmě by se k tomu ideálně měli doplnit ty kroky, které jsem zmiňovala předtím. Zjistěte si ty témata, proč se vás třeba nějaká kritika veřejnosti až moc dotýká. Když tam jde o blízké vztahy s lidmi, tak tam je to zase trošku o něčem jiném, jak si to srovnat, vykomunikovat. Takže všechny ty kroky by se měli doplňovat. Ale tyto vizualizační kroky a techniky stačí pro takový spokojený život.

Kurz Mistr energie

Na toto téma mám kurz na kalibraceduse.cz. Ten kurz se jmenuje „Mistr energie“. A je to průvodce pro citlivé lidi a empaty. A tam jdeme do hloubky. Používají se tam různé vizualizační techniky. Je tam více teorie o emocích a je to prostě stavěné pro empaty. Takže kdybyste do toho chtěli proniknout hlouběji, tak už vás nasměruji tam. Jestliže nechcete, tak tohle vám bohatě stačí. 

A hodně štěstí. Čím budete silnější, tím se vám ty náročné situace budou lépe zvládat. A samozřejmě když budujete svoji spirituální a duchovní sílu, tak to k tomu patří. Patří k tomu i to, že je na vás směrovaná větší negativita, větší pozornost, takže své energii musíte věnovat pozornost. Musíte jí pravidelně vybíjet, musíte jí pravidelně očišťovat, musíte se o to starat. A zároveň si to nesmíte brát osobně, protože to jsme zase u práce se stínem, ale nejenom z vaší strany. Všichni na tomhle světě fungujeme pro jiné lidi jako zrcadlo. Takže to je i úkol těch lidí, kteří mají zase zapotřebí si na vás projektovat své věci. A tak si to třeba jednou vyřeší obě dvě strany a bude tady krásně. Já vám přeji krásný týden, krásný zbytek víkendu a mějte se hezky.