Ztráta energie probíhá na mnoha úrovních. Po nutné (a mnohdy dlouhé) fázi čištění energie spirituálně založené lidi začne zajímat fáze budování energie. Při meditacích a spirituálních procesech je možné zvyšovat kapacitu své duše. Stejně tak důležité je poté dávat pozor na to, abychom těžce vybudovanou energii zbytečně neztráceli.

Přepis videa:

Zdravím vás u dnešního videa, kde se budeme bavit o tématu ztrácení energie. 

Ztráta energie formou energetického útoku

Chtěla bych navázat na ty energetické útoky, kde už jste mohli pochopit mechanismus toho, že každý je schopný vyslat v různých silách energetický útok. To už je samozřejmě o individuálním nastavení. A každý je schopný vrátit takový útok nebo vrátit jakoukoliv energii, kterou nechce. Může to být samozřejmě i pozitivní. Někdo se z nějakého důvodu může rozhodnout, že prostě nechce přijímat nic. 

Očistná cesta

A tam je vlastně začátek konceptu, kde energii nevědomě ztrácíme. Na začátku spirituální cesty je to hodně o čištění energie, o čištění zaseknutých emocí, traumat. Je to očistná cesta, která může trvat x let, klidně i desetiletí. Ale potom když už člověk, dá se říct, má toho hodně pořešeného, tak už se nezajímá jenom o čištění, ale už by pro něj měla být otázka, jak si držet tu svoji silnou energii. 

Zdravá energie člověka

Mluvím tu obecně o energii – samozřejmě, že se tím myslí mentální energie, myslí se tím aura, myslí se tím duchovní síla, ale dejme tomu, že je to prostě energie, je to obecné slovo, které nám poslouží pro účely tohoto videa. Zdravá energie člověka je nejenom čistá a chráněná od vnějších vlivů tím stylem, že se člověk v podstatě rozhoduje o tom, co si k sobě pouští a co ne. Ne, že to neřeší a vypadá to tak různě, ale je to i o tom, že si buduje i tu sílu.

Ta síla se buduje v oblasti solar plexu nebo se buduje v oblasti třetího oka.

V solar plexu je ta energie hodně zemská. Je to se zaměřením na ty zemské události. A když mluvíme o energii třetího oka, tak tam už je to hodně o moudrosti, o nadhledu a o vyšším vědomí. Pro zdravý život chceme oboje.

Když budujeme meditacemi duchovní sílu, tak jí nechceme ztrácet.

To je síla, kterou nechceme čistit, že jo? My jí chceme udržovat a chceme mít co nejvyšší kapacitu duše. 

Ztráta energie – jak k ní dochází

A to se právě dostáváme k dnešnímu tématu, jak ztrácíme energii. 

Myšlenky a pozornost

Každý si musí sám v sobě vyřešit, kam dává mentální energii, kam směřují vaše myšlenky, jestli jí zbytečně neztrácíte energetickými útoky. Je to taky hodně o tom, čemu věnujete pozornost. Když je někdo takový typ člověka, co potřebuje sledovat o všem zprávy, tak potom třeba ten člověk i sám zjistí, že mu z toho není dobře.

To je ale dobře, když to cítí sám a pak má potřebu si dát detox od zpráv. Je to o tom, že do své energie zbytečně pouští přemíru negativních informací. Teď samozřejmě nemluvím o tom, abyste se nekoukali na zprávy nebo nevěděli o tom, co se děje ve světě, ale člověk si musí u všeho vybírat míru a zdroje informací a co je pro něj únosné a co ne. Citliví lidé si to velice dobře nacítí. 

Emocionální reakce

Dále ztrácíte energii přes emocionální reakce, přes ty výbuchy emocí. O spouštěčích emocí je tady úplně separátní video, takže se tomu tady nebudu věnovat. Ale může se vám stát, že budujete nějakou duchovní sílu, meditujete a pak najednou něco ve vás spustí emocionální reakci a vy vybuchnete, složíte se, začnete brečet a ta duchovní síla je pryč. Samozřejmě není správné potlačit tu emoci, zase tam musí dojít k tomu opravdovému vyléčení toho původního spouštěče, ale víc o tom v jiném videu.

Takže je to o tom, čemu věnujete pozornost. Je to o tom, jak a na co reagujete. Sice jsem velký fanda zákonu přitažlivosti, ale už dávno nejsem naivní v tom smyslu, že si já sama ve svém životě buduji absolutně všechno.

Vždy je tady nějaké procento náhody, procento osudu, je to prostě něco, co je nad vaše současné chápání.

To se nevylučuje s tím, že jste aktivním tvořitelem svého života, ale neupadejte v iluzi, že dokážete ovlivnit úplně všechno, co se kolem vás děje. Co však dokážete ovlivnit je, jak na to reagujete. A tam vám právě hrozí ty ztráty energie.

Jídlo a alkohol

Co lidé nechtějí slyšet je, že ztrácí energii skrze jídlo, které konzumují. A samozřejmě pití. O alkoholu byla taktéž řeč v úplně separátním videu, nebudu se k tomu víc vracet, ale opravdu si dávejte pozor i na to, co jíte. Dokonce i o tom jídle je tady řeč.

Ztrácíte energii při nadměrné konzumaci živočišné stravy, hlavně masa. Teď dejme trochu stranou jiné živočišné produkty, ale u masa je to hlavně o červeném mase, proto hodně spirituálních lidí jsou minimálně vegetariáni. A má to opravdu důvod. Když budete konzumovat v nadměrné míře červené maso, což znamená každý den, někdo zvládne červené maso i několikrát denně, bude vám to bránit v budování té duchovní síly v oblasti toho třetího oka.

Budete se limitovat. Tu sílu tím ztrácíte úplně zbytečně. Lidé to neradi slyší, protože když se jim šahá na jídlo, tak odsaď podsaď, ale tak to prostě je.

Jezení masa napříč spirituálními naukami

Přišlo mi zajímavé, že jsem viděla různé dokumenty nejenom z indického prostředí, ale třeba i z Jižní Ameriky a všichni mluvili o zakázaných potravinách a vepřové maso zmiňovali. Já to intuitivně cítím stejně. Měli tam společné vepřové maso, alkohol a česnek, abych vám dala přesný seznam. Česnek mám ráda, ale na základě těchto informací už s ním šetřím a používám ho rozumně nebo cíleně. Někdo tam měl myslím ještě cibuli, ale to vám opravdu říkám jako takovou zajímavost.

Já osobně opravdu intuitivně cítím, že vepřové maso je největší zlo, které můžete dát tělu. A přišlo mi zajímavé, že se v tom potkává hodně spirituálních nauk. Ani z výživového hlediska to vepřové není úplně terno. Takže o tom popřemýšlejte. Každý z nás tam má mezery.

Já také mám dny, když člověk potřebuje získat nějaký pocit bezpečí a podobně, a suplementuje to tím jídlem. Sama si uvědomuji, že to samozřejmě není ideální a lze to získat nějakým jiným způsobem. A je dobré, když si to minimálně uvědomujete, že jste třeba zvyklí zajídat emoce a podobně.

Fyzické aktivity

Čím ztrácíme ještě hodně energie, tak jsou samotné činnosti. Opravdové fyzické aktivity. Někdo má tendence se fyzicky přepínat, neustále podávat vrcholové výkony. Tělo samozřejmě potřebuje nějaké cykly na regeneraci a podobně a dlouhodobě to nefunguje.

Když to člověk přehání, vidím to jako důsledek toho, že nemá v sobě dobře nastavenou ztrátu energie už na té mentální, energetické a emocionální úrovni.

Je to pouze fyzická manifestace. Bylo to výborně vidět, když jsme byli v Nepálu a tam jsme se rozhodli jít na nějaký šílený trek, samozřejmě v mém případě bez předchozí přípravy, lidé se na to jinak připravovali, a já to v podstatě beru tak, co mi život přinese a zase až tak neplánuji, nejsem dopředu plánovací typ, ale byli tam lidi, co se poctivě připravovali, já ne. Ale byl to pro mě skvělý zážitek, prostě dala jsem to, úžasný. Ale právě i ti lidé, co se připravovali (ne všichni, ale chci vám to ilustrovat na příkladu), měli tendenci se opravdu strašně přepínat z hlediska fyzického výkonu.

Špatné hospodaření s energií

Takže oni nabrali obrovskou rychlost, aby tam byli honem, ale ten cíl byl vlastně pořád stejný a ta naše skupinka přišla o půl hodiny později a nic moc to neznamenalo, bylo nám to jedno, ale potom bylo dobré je pozorovat u večeře. Ti lidé: „Honem, ať už tam jsem, Ježišimária, hlavně ať už dosáhnu toho našeho cíle.“, tak oni úplně odpadli. Oni se navečeřeli a úplně odpadli. A já jsem tam pak seděla a říkám: „Ty jo. Co já tady budu teď dělat?“ Samozřejmě byli tam šerpové a podobně, tak ti neodpadávali, ty to měli jako pravidelnou denní vycházku, tak s nimi byla aspoň večer sranda, ale bylo tam výborně vidět, že ti lidé veškerou svou energii, co měli vynahrazenou na ten den, vystříleli na jeden tříhodinový výstup, což z dlouhodobého hlediska samozřejmě není ideální.

Ale jak jsem říkala, beru to jako manifestaci, jenom jako zhmotnění toho, že ten člověk to má v sobě jinak nastavené už i na jiných úrovních. Ale je to manifestace, takže si toho můžete dobře všímat u lidí, popřípadě u sebe, že máte tendenci se fyzicky přepínat. Samozřejmě ne v prostředí Nepálu, to můžete zjistit i v běžných činnostech, že když uklízíte, tak potřebujete všechno hned a hodně a pak prostě úplně odpadnete. Takže přemýšlejte o tom, jak hospodaříte s fyzickou energií.

Menstruační cyklus

Pro ženy tady mám připravený takový bonus, jak můžou poznat, že ztrácí hodně energie, a to pomocí svého menstruačního cyklu. Když pravidelně silně krvácíte, že máte opravdu silnou menstruaci, tak tam je záhodno se zamyslet nad tím, v jakých oblastech se přepínáte. Samozřejmě se vám jeden měsíc může stát, že prostě něco, to prostě nikdo neovlivní, ale jestliže to máte dlouhodobě a máte hodně silnou menstruaci, znamená to, že v průběhu menstruace ztrácíte hodně energie. Není to potřeba. Většinou to ještě probíhá tak, že v tom případě, když máte tu silnou menstruaci, tak před tím to PMS bývá takové bouřlivé.

Takže co se děje té ženě? Před menstruací je žena podrážděná. V období před menstruací se kumuluje všechno, co je v životě té ženy zrovna špatně. Proto říkám, že PMS je už fyzická diagnóza toho, co není ideální ve vnitřním nastavení. Když PMS máte, je dobré se zamyslet, co tenhle měsíc nebylo OK. Když ho máte pravidelně, tak tím spíše. A tady vystřílíte ty emoce nebo je to takové bouřlivé a pak to odejde s tou krví. Rozumíte, jak ten cyklus funguje? Mluvím o případě, když tam není žádný zdravotní problém, to chci úplně vynechat z této debaty.

Pro ženy je to úžasný ukazatel, jak na tom jsou s údržbou energie. Něco takového by bylo skvělé i pro muže.

Takže si dávejte pozor, kam tu energii posíláte, čemu dáváte pozornost, čemu se věnujete. Ať kromě toho neustálého čištění a odstraňování traumat můžete i budovat obrovskou kapacitu duše.