Energetický útok je energie vyslaná naším směrem s negativním záměrem. Toto vysílání probíhá většinou nevědomě a s různou silou dle duchovní vyspělosti odesílatele. Jak ho rozeznat a jak se mu bránit?

Přepis videa:

Zdravím vás. V tomto videu bych se chtěla krátce pozastavit nad tím, co je to energetický útok, jak ho dokážeme rozeznat a jak ho každý z nás dokáže eliminovat. 

Energetický útok – příklad

Vedl mě k tomu nedávný zážitek, kdy jsem byla s jednou paní domluvená na nějaké výměně. Domlouvali jsme se přes Messenger. A jak všichni víme, Messenger občas nefunguje, mívá výpadky. A když nadešel den toho předání, tak já jsem si sice hlídala telefon, ale říkám si: „No dobře, paní se neozvala, nic se neděje.“. Ale ona mi ve skutečnosti psala a já jsem to zjistila až o den nebo o dva později, protože to prostě nefungovalo. Co se stalo? Jakmile mi ona potom napsala, ona byla tak neuvěřitelně rozčílená. Ale pozor: u těch zpráv to vůbec nebylo poznat, ona vystupovala jakoby velice slušně, sice odměřeně, ale slušně. Ale to byste museli cítit tu sílu toho útoku, co na mně poslala. Jelikož jsem vnímavý člověk, který už nějakou dobu pracuje s energiemi, tak já poznám, když mi takhle někdo pošle nějaký dárek. 

Energetický útok – jak poznáte, když na vás někdo energeticky útočí

Často když na vás někdo energeticky útočí, tak to cítíte v oblasti břicha, v oblasti solar plexu, že je vám najednou špatně od žaludku, zvedne se vám žaludek, a často vás u toho provází ta myšlenka na toho člověka (na odesílatele). Je to energetický útok, i když ona to dělala absolutně nevědomě.

Když v sobě máte nezpracované emoce vzteku, tak jakákoliv maličkost (s prominutím „blbost“) vás neuvěřitelně vytočí. To je ve společnosti velké téma: ta agresivita, agrese v každém z nás. Můžeme se bavit o tom, jak to vyplývá z individuální výchovy, je to ale globální kolektivní téma. Zpracovat si to musí každý z nás v sobě.

Zákon o zachování energie

Proč by vás to vůbec mělo zajímat, že mi nějaká paní něco poslala? Je dobré, když se každý člověk zamyslí nad tím, jestli se mu to nestává, že prostě někdo nenaplní vaše očekávání. To je primární problém.

Nenaplněná očekávání jsou příčinou veškerého vnitřního utrpení.

Vy se naštvete, a když neumíte s těmi energiemi pracovat a když nemáte v sobě pořešená ta témata, tak mu to nevědomky vyšlete jako šípy, a už to k němu jede. A zase záleží na tom člověku, který to umí rozlišit nebo ne, jestli to umí zastavit ještě předtím, než se ho to dotkne, anebo to aspoň umí odstranit, jakmile se ho to dotkne, tudíž to nezůstává v jeho energii.

Že to takhle děláte je špatná karma.

Karma je v podstatě zákon o zachování energie a ta energie se vám jednou vrátí.

Když to pošlete k vědomému člověku, který s tím umí pracovat, tak on vám to hned může vrátit. Tady fakt nejde o to, že by vás ten člověk proklel, on vám jenom vrátil to, co jste mu poslali. A vzhledem k tomu, že vy s tou energií neumíte pracovat, když takhle někomu nevědomě něco šoupete, tak se vás to hodně dotkne a nějakým způsobem se to manifestuje ve vašem životě.

Energetické útoky produkují věčné oběti

To jsou potom takové ty případy, že: „Ježíš, proč se mi furt stává něco špatného?“ To je potom o celkovém přenastavení člověka, aby na sobě zapracoval. Není to jen o změně myšlení, je to i o celkovém nastavení člověka. Myšlením to ale začíná. Přeprogramovat myšlení na pozitivní myšlenky je poměrně jednoduché a ty pocity můžou následovat. A samozřejmě, že je tam kopa hlubší práce.

V dnešní době má hodně lidí neuvěřitelnou spirituální sílu a potenciál. Proto mě tahle paní takhle překvapila, že ona ani neví, jak je spirituálně rozvinutá a o to jsou energetické útoky horší. Byl to i můj případ. Když se vám ta energie pak vrací, tak je to síla. Člověk může být často nemocný. Shrňme to tak, že mu v životě nemusí být dobře. 

Co dělat, když jste na někoho poslali energetický útok

Co vy můžete udělat, jestli si už teď uvědomujete, že jste to někdy udělali. Jednoduše se na chvilku zastavte. Zapalte svíčku – oheň je očistný, se svíčkou se všechno dělá dobře – a hlavně vám to ukotví ten moment toho, kdy to chcete provádět. Vědomě se na chvilku zastavte, zapalte svíčku a v duchu si párkrát odříkejte, že to berete zpět. Že jste nechtěli, že to berete zpět. Omlouváte se.

Je to jednoduché, protože vy to můžete vzít zpět. Můžete si to sami v sobě pročistit a omluvit se, a tím se to vyřeší. Když budete čekat, až vám to buď někdo pošle zpátky anebo se to k vám dostane jinou cestou (to je pouze otázka času), tak to bude horší. Takže jestli jste si toho vědomí, tak to takhle dělejte. Můžete to opakovat tolikrát, kolikrát je vám libo.

Dlouhodobá práce s energií

A ta dlouhodobější práce a to vnitřní nastavení, aby člověk nebyl vnitřně furt naštvaný, tak to je na déle. Opravdu to vidíte na nějakých hloupostech, že vás rozčílí blbosti: nepřišel vám dopis, pošťák se někde zdržel, nebo může se stát cokoliv, aby vás to rozčílilo. Co s tím lze udělat? Deseti minutovky meditací, kdy se člověk soustředí jenom na svůj dech, dělají úplné zázraky z hlediska toho zklidnění a agrese.

Potom když ve skutečnosti nastane větší problém, nějaká stresová nenadálá situace, tak ti lidé, kteří to mají takhle, tak se v té situaci absolutně neumí zachovat. To už je opravdu vidět na něčem velkém. Když jsem byla svědkem autonehody, naštěstí se nikomu nic vážného nestalo, ale mohla to být poměrně závažná nehoda nebo se závažnými důsledky. Bylo zajímavé sledovat, jak lidé reagovali nebo nereagovali. Kdo začal panikařit, kdo rozjel ty svoje nezpracované emoce a nevěděl, co s tím, a házel je na někoho jiného. Nebylo to hezký.

Energetické útoky fungují takto nevinně a takto nenápadně v každodenním životě.

Je důležité, aby si to každý sám v sobě pořešil, aby se mu ve výsledku lépe žilo.

Příklad předávání negativní energie

Jak se negativní energie předává, ilustruje i takový ten známý případ, jak manžela v práci seřve šéf, ten přijde domů, řve na manželku, manželka řve na svoje dítě a to dítě potom ve školce řve na nějaké mladší dítě. To je ta logika toho, jak negativní energie padá dál a dál. Přitom jakýkoliv z těch článků by ten řetězec mohl vědomě zastavit, zpracovat a propustit tu energii.

Rozlišujte zdroj té negace – ale tam už jsme u hlubší práce se stínem. Jestliže jste rozeznali, že jste to někdy nechtěně udělali (a to se stane, mně se to určitě stalo milionkrát), tak je fajn se zastavit, omluvit se, vzít si tu energii vědomě nazpět. Nic se neděje.

Můžete si jí potom pročistit sami v sobě nebo jí můžete odevzdat Vesmíru nebo do Země. Je to jednoduchý postup, jak se vyhnete karmickým důsledkům alespoň v těch případech, kterých jste si vědomi.

Meditace jako řešení hlubších příčin agrese

A když víte, že v sobě máte agresivní tendence toho naštvání za úplné maličkosti, tak u mě fungovala meditace. Možná máte jiný způsob, který vám dlouhodobě funguje, ale mám s tím výborné zkušenosti u klientů. Jakmile si opravdu dají nějakou výzvu, dejme tomu těch 21 dní nebo měsíc, kdy si dají 10 minut denně a pozorují svůj dech, sedí v tichu a v klidu, tak už většinou po týdnu mi hlásí, že: „Jo, byla nějaká situace a já jsem tak nevybuchl jako bych býval vybuchl předtím.“

Takže to je za mně skvělé, protože když na sobě vidím nějaký rys, který se mi moc nelíbí, se kterým nejsem spokojená, tak s tím chci něco udělat a to je velice jednoduché řešení.