Jak vás ovlivňují minulé životy? Jako člověk inkarnovaný v tento čas na této planetě za sebou máte stovky, ne-li tisíce minulých životů. Nahlížení do minulých životů má význam pouze v případě, že některá z vašich časových linií ovlivňuje váš nynější život. Byli jsme už vše – muž i žena, všech barev pletí a všech sociálních skupin. Násilníci i oběti. Všechny zkušenosti nás formovaly tak, abychom byli připraveni žít náš současný život. Diverzita je důležitá pro každou duši na její duchovní cestě.

Existují pouze minulé životy?

Čas není lineární a tudíž se nám otevírá i další možnost – nahlížení do budoucích životů. Málokdo z nás je zde naposled a budoucnost nám může ukázat i alternativy, které jsou pro většinu lidí pořád tak trochu sci-fi. Jestli vás teorie dalších životů zajímá, koukněte na video.

Přepis videa:

Ahoj. Já jsem Jana Mucherl a dnes budu mluvit o minulých a budoucích životech. V současné době už začíná být globálně akceptovatelná teorie o reinkarnaci. A jelikož teda přistoupíme na tuto teorii a věříme jí, tak to samozřejmě pro nás znamená, že tohle očividně není náš první život, který jsme zde prožili. A to vede k velkému zájmu o minulé životy. 

Minulé životy – proč nás zajímají

Minulé životy zde ale nejsou jenom pro naši zábavu, abychom do nich nahlíželi jen tak z legrace. Je nutné do nich vždy nahlížet s nějakým jasným a čistým záměrem. A většinou to znamená, že vás v tomhle životě trápí něco, co nemá příčinu ve vašem nynějším životě.

Hodně lidí mylně hledá příčinu svých problémů v minulých životech, protože je to prostě lehčí. Protože minulé životy jsou pro nás cítit jako něco nedosažitelného, jako něco, nad čím nemáme vliv a když tam utkví ten problém, tak zajdu za někým, kdo mě zbaví toho problému a je to. Mnohdy je to únik od toho, aby se lidi kriticky koukali na svůj život nebo třeba řešili své traumata. Je to lehčí, protože pro hodně lidí to znamená zbavení se zodpovědnosti.

Minulé životy a nebezpečí jejich častého navštěvování

Nicméně během své praxe jsem se s problémem z minulého života setkala v minimech případů. Lidé, co za mnou chodí, to mají jinde. Neříkám, že nikdy. Někdy se to zjistí, ale ten proces je opačný, lidí za mnou nechodí a neříkají: „Můžete se kouknout, kým jsem byl/a v minulých životech?“ Je to práce, která pro mě absolutně nemá význam.

Jak je to komplexní, vysvětlím za chvilku, ale tady se jde po problému nebo po tom, na co se chce člověk zaměřit a co chce vyřešit. Takže dejme tomu, že má nějakou fobii. A přijde za mnou a já se s jeho spirituálním týmem kouknu na tu příčinu. A může se zjistit, že ta příčina leží v minulém životě, ale je to v minimech případů.

Takže je důležité jít do těch minulých životů se záměrem. V mém případě já do nich jdu vedlejší cestou, je to výsledek té práce, nicméně není tam to prvotní: „Já se jdu podívat do vašich minulých životů.“, jestli mi rozumíte.

Často je to únik od problémů, únik od toho, aby ten člověk převzal zodpovědnost za svůj nynější život.

Náš záměr a naše soustředění by vždy mělo být na ten současný život. A s tím unikáním od problémů je tam častá identifikace lidí s minulými životy, ve kterých byli oběti. Je to situace, když se člověk vyjadřuje: „Stalo se mi tam něco strašného. Upálili mě, utopili, někdo mě uškrtil.“ Ztotožňují se s tou obětí a jsou v pozici naprosto bezmocné oběti. Opět je to jen dávání své moci do rukou někoho jiného.

Minulé životy – Jak se do nich můžeme dostat?

Chtěla bych zmínit důležitou věc: Jestliže jsme teď inkarnováni zde a v tuhle dobu, tak těch minulých životů jste měli stovky, možná tisíce. Takže se náhodně kouknout do nějakého minulého života nemá absolutně žádný význam. Měli jste nějaké životy, které proběhli relativně poklidně, a nebylo tam nic zajímavého. Měli jste životy, ve kterých jste opravdu mohli být tou obětí a nejspíš jste i byli. Ale teď pozor: určitě jste na druhou stranu byli i těmi násilníky. Kdokoliv je v této době teď inkarnovaný, tak už si prožil obě dvě tato spektra, protože ta zkušenost je nutná z obou dvou perspektiv.

Z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že se mi při vybavování nějakých minulých životů koukalo daleko hůř ne na ty životy, ve kterých jsem byla obětí, ale kde jsem naopak byla tím násilníkem. Takže jsme byli všechno.

Nalhávat si, že jsme vždy byli jenom nevinnými a obětmi je mylná představa.

Lze nahlédnout do minulých životů, ať už v hypnóze s někým, kdo se tomu věnuje, anebo i v meditaci. Jestliže máte meditační praxi a jste zvyklí meditovat, tak je samozřejmě možná návštěva minulých životů. Nicméně opravdu bych šla po tom, co chcete zjistit. A teď to nemusí být jenom trauma a špatná událost, ale třeba byste chtěli zjistit, kde se ocitl nějaký váš talent, třeba vaše nadání pro hudbu. Můžete zjistit, že jste třeba v minulosti byli nějakým nadaným hudebníkem a třeba jste i navštěvovali hudební školy a v tomhle životě to neděláte, nevěnujete se tomu, takže to může být zajímavé. Může to být obohacující. Nicméně i když se takhle zaměříte na ty pozitivní věci, tak je to opravdu jenom doplňující informace k vašemu současnému životu.

Všechny vaše minulé životy vás vedly k tomu současnému životu.

Zákon příčiny a následku

A uvědomuji si, že jak to teď vysvětluji, tak to vysvětluji velice lineárně. Ale jelikož má tohle video v názvu „budoucí životy“, tak čas není lineární.

Čas není lineární, ale pořád zde platí pravidlo příčiny a následku.

Nicméně když si odmyslíme čas, dejme tomu, že na chvíli neexistuje a všechno se děje v jeden jediný obrovský moment, tak samozřejmě dojdeme k názoru, že můžeme vidět i budoucí životy. Pro mě to třeba bylo daleko zajímavější, protože tam vidíte věci, světy, technologie, které nám teď ještě nejsou vědomě známé. Takže úplně stejnými metodami, jakými nahlížíte do minulých životů, můžete nahlížet i do těch budoucích životů.

Minulé životy a trauma

Takže to je asi tak to nejdůležitější, co jsem chtěla, aby si lidé odnesli. Ať zbytečně nehledají příčinu tam, kde není, ať už v minulém životě a v někom jiném, že ta příčina je většinou úplně někde jinde. A minulé životy nám můžou ukázat zajímavé věci, ale na druhou stranu je zbytečné se do toho šťourat.

Je tam ještě jeden takový vedlejší efekt, že tím, že třeba navštívíte zrovna nějakou vaši traumatičtější časovou linii, tak se vám můžou otevřít nějaké staré rány, které už ale byly zahojené a nebylo třeba je znovu navštěvovat.

A s tím potom souvisí i třeba nějaké karmické souvislosti, protože kdyby člověk ironicky utíkal od toho svého života a teď se furt věnoval tomu, že chodil do těch minulých životů, tak si může zadělat na víc problémů, než mu to přinese užitku.

Držte si jasný záměr

Takže všechny nástroje, co můžeme využívat v dnešní době, by se měli využívat s rozmyslem. A já jsem se i přes svou osobní praxi vždy zaměřovala na to, jaký to má záměr, jaký to má účinek. Přeci se nejdu jen tak ze srandy dívat, jak mě v minulosti někdo zavraždil.

Ale jestli jste zvědaví, tak vám spíš doporučuji, ať se třeba při nějaké meditaci koukněte na té své budoucí životy, protože jsem z toho měla větší radost a přišlo mi to daleko zajímavější, když se třeba bavíme jenom čistě o zvědavosti a ne o tom, že tady řešíme nějaká hluboké traumata nebo problémy. To je zase úplně jiná kapitola. Takže já vám přeji hodně štěstí, děkuji za zhlédnutí a hodně štěstí při vašem cestování.