Nejrozšířenějším intuitivním smyslem ve společnosti je rozhodně jasnoslyšení. Spousta lidí ho má rozvinutý, nicméně ho neumí používat, a často žije v přesvědčení, že se nejedná o nic výjimečného. Jasnoslyšení totiž stejně jako jasnozřivost má často daleko jemnější podoby. Slyšení těch ze spirituálního světa nefunguje pouze externě, ale i interně pomocí telepatie. Přičemž vnitřní slyšení je daleko častější.

Když jsem začínala zpracovávat a rozvíjet své vlastní intuitivní smysly, procházela jsem si různé charakteristiky těchto smyslů a byla jsem přesvědčena, že schopnost jasnoslyšení mě jako jediná úplně minula. Bylo to pro mě ze začátku hodně frustrující, protože jsem duše viděla, ale netušila jsem, co mi chtějí sdělit. O pár měsíců později, kdy jsem na rozvoji pracovala, mi došlo, jak moc jsem se pletla, a jasnoslyšení je teď jedním z mých oblíbených intuitivních smyslů pro příjem informací.

Vysvětlení je jednoduché – byla jsem úplně stejná jako mnoho dalších lidí a neuvědomovala jsem si, jak se tento intuitivní smysl projevuje a dá zpracovávat. Následující body vám prozradí, zda se jasnoslyšení týká i vás.

Znaky jasnoslyšení

  1. Povídáte si sami pro sebe: Zřejmě nejjasnější znak jasnoslyšení je vaše interní komunikace. Vedete sami se sebou rozhovory. Nejčastěji o tom, co jste dělali nebo co budete dělat.
  2. Slyšíte písničky: Jedná se o situaci, kdy vám náhle začne v hlavě hrát píseň. A může jít i o písně, které jste dlouho nebo dokonce nikdy neslyšeli.
  3. Máte zkušenost s externím slyšením: Slyšeli jste někdy, jak vás někdo zdraví, nebo říká vaše jméno, ale nikdo nebyl přítomen.
  4. Slyšíte hlasy: Ne vždy takovýmto hlasům musíte rozumět, může se to projevovat jako tlumené rozhovory, mumlání, atd. (externě nebo interně).
  5. Slyšíte zvláštní zvuky: Bez zjevné fyzické příčiny slyšíte různé praskání, klepání a kroky (externě nebo interně).
  6. Jste citliví na sluchové podněty: A proto potřebujete hodně času v tichosti. Špatně snášíte hluk v domácnosti a hodně zvukových podnětů najednou.
  7. Zvoní vám v uších:  Zvonění v uších samozřejmě může mít mnoho zdravotních a fyzických příčin. Jestliže jste je ale vyloučili a pořád vám v uších zvoní, jedná se o projev rozvíjejícího se jasnoslyšení.

Jestliže jste teď překvapeni, že tyto body jsou spojené s intuitivními smysly, já jsem byla na začátku také. Můžete si udělat svůj vlastní průzkum a poptat se svých přátel. Nejspíše zjistíte to stejné, co jsem zjistila já – ano, je to velice běžná a rozšířená schopnost. Ale ne, nemá to tak úplně každý.

Pro rozvoj jasnoslyšení je naprosto klíčové zklidnění a soustředění mysli. I k tomuto vám pomůže e-kurz zdarma „Ukecaná mysl – osvoboďte své vědomí“.