Rozvoj našich schopností a jejich síla je závislá nejen na vrozených dispozicích, ale i na tom, jak se o tento rozvoj cíleně snažíme. Při intuitivním vývoji procházíme různými fázemi, přičemž některé z nich můžou být i frustrující. Je vcelku běžné, že po určitý čas nám může připadat, že se nevyvíjíme a nemůžeme se pohnout z místa. Způsobů, jak podpořit svůj duchovní růst, je vícero. Dodržování rozumné životosprávy může být jedním z nich.

Jak souvisí výživa s rozvojem intuitivních smyslů?

Naše tělo není pouze tělesná schránka, ale ve skutečnosti máme těla čtyři – fyzické, mentální, emoční a spirituální. Všechna tato těla jsou nedílně propojena a pracují spolu na celkové harmonii. Jestliže se v nějakém aspektu zanedbáváme, je pouze otázka času, kdy se tento problém projeví v ostatních vrstvách.

V současné společnosti je běžné své spirituální tělo naprosto popírat. U takovýchto lidí se pak setkáváme hlavně s mentálními, ale i fyzickými problémy. Což je nutný vedlejší efekt odmítání své vlastní spirituality. Pro návštěvníky mého webu bude častější opačný problém. Třeba se již pravidelně staráte o svojí spiritualitu a pracujete na svých intuitivních smyslech, ale občas necítíte žádný pokrok. Závislost našich těl funguje všestranně, takže jestli zanedbáváte svoje fyzické tělo tím, že mu neposkytujete dostatečnou, kvalitní výživu, vaše intuitivní smysly se budou moci rozvinout jen do určité míry.

Co to znamená „kvalitní výživa“?

Nejsem výživový poradce, a cílem tohoto článku ani není poskytnout seznam potravin vhodných pro intuitivní práci. Nemyslím si, že na to existuje jednoznačná odpověď, protože každý jsme jiný. Hlavní je poslouchat své tělo. Jestliže se po každém obědě cítíte těžce a ospale – to je vaše znamení, že byste měli přemýšlet o nějaké změně.

Život je dynamický, stejně jako vaše tělo, přistupujte k němu dle toho.

Pro mě osobně je výživa tématem, které se stále proměňuje. Snažím se neškatulkovat do pojmů jako vegetarián či vegan, protože si myslím, že tím si na sebe člověk uvalí zbytečná očekávání. Momentálně mi nedělá dobře maso a některé mléčné výrobky. Beru to ale den po dni, tak jak to je, a když budu mít jednou za čas chuť třeba na rybu, určitě si ji dám.

Pravidla stravy pro spirituální vývoj

Za moji praxi a při práci s klienty jsem nicméně vysledovala potraviny, které mají tendence „blokovat“ spirituální schopnosti. Jestliže vám tedy záleží na vašem spirituálním rozvoji, doporučuji se držet následujících pravidel:

  • Vyhýbejte se geneticky modifikovaným potravinám.
  • Hlídejte si „nebezpečná éčka“ v potravinách.
  • U živočišných produktů si pokud možno hlídejte zdroj.

Všeobecné zásady pro vhodnou stravu pro intuitivní rozvoj se tedy shodují se zásadami pro zdravou životosprávu obecně. Asi nejdůležitějším aspektem je čerstvost a kvalita potravin. A samozřejmě hraje roli i jejich zpracování. Vliv stravy na intuitivní schopnosti je nepopíratelný a každý si ho může otestovat. Zkuste vypozorovat, jaký vliv mají potraviny při intuitivní práci právě na vás. Budu ráda když se o své zkušenosti se mnou podělíte.