Na své duchovní cestě se dříve či později ocitneme v okamžiku, kdy se nemůžeme dočkat naší přímé komunikace se spirituálním světem a využití svých vlastních intuitivních smyslů. Svými fyzickými činy a zvyky ale příjem intuitivních informací často blokujeme. Nejčastější fyzické blokátory intuitivních smyslů zmiňuji v dnešním článku.

Děláte poctivě svojí vnitřní práci, vyvíjíte se, procházíte svoje stíny a zdá se, že nic se nevyplácí? Někdy se snažíme o vnitřní práci, přičemž si limitujeme svoje fyzické tělo. Jestliže je fyzické tělo limitované díky tomu, co mu dopřáváte, spirituální smysly jsou utlumené, ne-li úplně spící.

Nejčastější fyzické blokátory intuitivních smyslů

1. Hormonální antikoncepce

Braní hormonální antikoncepce považuji v dnešní době za tak masový problém s mnoha důsledky, že se to dostalo na vrchol mého žebříčku. Informovanost je samozřejmě důležitá i pro muže. Nechápejte mě špatně, jsem pro kontrolované početí. Nicméně existují daleko rozumnější způsoby přirozené ochrany.

Problematika toho, co hormonální antikoncepce způsobuje na fyzické, mentální a spirituální úrovni, je tak obsáhlá, že o tom v budoucnu zveřejním i video. Pro účely tohoto článku si jen řekněme, že ženy zcela vyřadí z jejich přirozené cykličnosti a propojení s přírodou.

Hormonální antikoncepce zakrývá intuici a znemožňuje náhled do své vlastní duše.

Dlouhodobým efektem jsou deprese a úzkostné stavy. Můžete se zeptat jakékoliv ženy, která brala hormonální antikoncepci a rozhodla se ji vysadit. S vysazením dochází ke zlepšení psychického stavu.

Pokud je někdo pod vlivem hormonů, které mají tak obrovský vliv na jeho psychiku, nedokáže přijímat intuitivní vedení v produktivním smyslu.

Jestli berete hormonální antikoncepci, ptejte se „Proč jsem ji začala brát?“ Braní antikoncepce ze zdravotních důvodů by mělo být vždy pouze dočasné. Jestli je jediným nynějším důvodem pohodlnost, věřte mi, že to za ty následky nestojí.

TIP: Lze jít jinou cestou, tradičnější jako jsou kondomy, nebo pokrokovou jako je třeba @Natural Cycles.

2. Léky

Někdy se braní léků v případě nemoci nevyhneme. Jestli ale saháte po prášku, kdykoliv vás zabolí hlava nebo břicho, je to špatně.

Vaše tělo je vědomý organismus sám o sobě. Jestliže vám po nějakém jídle není dobře, je vám těžko a chce se vám spát, je poměrně jasné, že byste ho neměli jíst. Jestli tyto signály ignorujete, dané jídlo jíte dál a nevolnost zaháníte chemií, zaděláváte si na obrovský problém. Duchovní cesta je hlavně o cestě sama k sobě. A po té se nevydáváte, když neumíte poslouchat své tělo.

Např. bolest hlavy nevyřešíte práškem. Bolest hlavy indikuje negativní myšlení, potlačený strach a vztek. Neboli je to indikace, že se sebou máte něco dělat. Utlumení signálu vašeho těla se nerovná vyřešení problému. Pro vyléčení musíte jít ke kořenu příčiny, ne pouze utlumovat varovné signály.

Vaše tělo na vás mluví. Poslouchejte ho.

Jestli se poznáváte v chování nadměrného braní léků, ptejte se „Kdybych byla moje hlava / břicho / záda, co bych si chtěla sdělit? Co pro tuto část těla mohu udělat?“

TIP: Jestli jste v intuitivním rozvoji nováčci a nedaří se vám získat odpovědi, navštivte odborníka z přírodního léčitelství, akupunkturu či kineziologii. Společně příčinu odhalíte.

3. Strava

O stravě jsem napsala celý článek již dříve. Je důležité o svém těle přemýšlet i jako o prostředku pro zpracovávání intuitivních informací. Nedostatečně výživná a čerstvá strava má za důsledek úplné zablokování vašeho energetického těla.

Pro příjem intuice nebo dokonce zpráv od vašeho spirituálního týmu, musí životní energie volně proudit skrze vaše tělo. Jestli tomu zabraňujete uměle upravenou stravou a potravinami, které pro vaše tělo nemají žádnou hodnotu (např. bílý cukr, uzeniny apod.), vytváříte si ve svém těle bloky.

Chuť na nezdravé jídlo indikuje potřebu vašeho těla určitých živin. Nikoliv však nezdravého jídla, ale potřebu vyvážených makroživin z plnohodnotných zdrojů. Výživa je samostatný obor, a jestli jste v ní takřka nepolíbení, nebojte se obrátit na výživového poradce, ať v tom nejste sami.

Na hlubší úrovni chuť po nezdravém jídle a přejídání indikuje nevyřešené trauma či potlačené emoce.

Jestli jíte převážně nezdravě, ptejte se „Co si chci vynahradit jídlem?“ Může to být váš jediný projev sebelásky, který znáte. Nebo se jídlem konejšíte. Když si přiznáte příčinu, dokážete trvale změnit své návyky.

TIP: Zdravější jídelníček zavádějte postupně. Neklaďte na sebe nereálné nároky. Začněte např. snídaní a až si zvyknete na zdravé snídaně, přejděte ke svačině atd.

4. Alkohol

Alkohol je v kontextu střední a východní Evropy tak rozšířenou zálibou, že si také zaslouží samostatné video. Je až úsměvné, jak jsou v českém prostředí účinky alkoholu zlehčovány. Také závislost na alkoholu jako taková je zlehčována a odmítána samotnými konzumenty.

V energetickém kontextu alkohol funguje jako zeď pro vaše intuitivní schopnosti. Rapidně snižuje vaše vibrace, a tak při nadměrné konzumaci není možné přijímat vedení z vyšších rovin.

Ošemetná otázka samozřejmě je, kolik je nadměrné množství. Jestli se domů vracíte dva a vícekrát za týden i mírně opilí a myslíte si, že nemáte problém, je to lež. Alkoholismus se v České republice osobně dotýká většiny rodin a je třeba si problém připustit.

Alkohol dokáže působit léčivě, tedy v malých dávkách, když je potřeba. Jakákoliv pravidelná konzumace alkoholu je pro naše tělo a tedy vibrace škodlivá. Spirituálně pokročilí jedinci se poté zříkají konzumace alkoholu zcela.

Alkohol používáme jako útěk od problémů, útěk od nás samých.

Jestli pravidelně pijete alkohol, ptejte se „Od čeho utíkám? Čemu se vyhýbám?“

TIP: Zkuste vysadit alkohol na celý jeden měsíc. A opravdu si nedopřejte ani kapku. Jednak získáte odpovědi na předchozí otázky a jednak zjistíte, do jaké míry je váš společenský život vybudován kolem alkoholu.


Záměrně zde nezmiňuji další návykové látky, i když do tohoto článku také patří. Jejich účinky se ale velice liší. Ne všechny jsou pouze utlumující, některé jsou naopak stimulující a spirituální schopnosti rozšiřují. A to má jiné negativní efekty.

Nezapomeňte na to, že tím jak se staráte o své fyzické tělo, určujete stav svých dalších těl, tedy spirituální, mentální a psychické pohody. Není třeba žít naprosto asketicky, ale když člověk většinu času dodržuje zásady zdravého životního stylu, může si dovolit ho občas i porušit. V ten moment to samozřejmě nemá katastrofální dopad. Akorát to „občas“ nesmí být třikrát do týdne, jak tomu bývá zejména u stravy a alkoholu.

Nejdříve musíte být vědomý ohledně toho, co do svého těla dáváte. Až poté je možné se dostat za fyzické hranice. Pracujte společně se svým tělem, ne proti němu.