Spirituální probuzení označuji jako začátek duchovní práce. Přičemž tato fáze může pro každého znamenat různou dobu – pro někoho to budou týdny, pro jiného měsíce. A právě v tuto dobu prožíváme hodně nepříjemných fyzických projevů.

Spirituální probuzení jako začátek cesty

Konec osobní duchovní cesty tak lehce identifikovat nelze, ale ve videu se zaměřuji právě na začátek této cesty se vším, co k tomu patří. Vždy když nastane změna v jednom těle (fyzickém, mentálním, emočním nebo energetickém), ovlivní to všechny další. Proto s sebou spirituální probuzení nese i vedlejší příznaky.

Jaké příznaky můžeme pozorovat a co dělat, aby tato fáze byla pokud možno co nejpříjemnější, se dozvíte v dnešním videu.

Přepis videa:

Ahoj. Já jsem Jana Mucherl a dnes bych chtěla mluvit o spirituálním probuzení, o fyzických příznacích, které ho můžou provázet.

Co je spirituální probuzení

Spirituální probuzení v tom nejširším smyslu označujeme jako změněný stav vědomí, přičemž to probuzení si nepředstavujme jako jeden moment, jako jeden okamžik. Dochází k tomu za delší čas a jak ten čas dlouho trvá je opět individuální. Takže u někoho to znamená týdny, u někoho to znamená měsíce, u někoho to znamená roky. S tím, že je to sice proces, nicméně řekla bych, že je bez konce. Berte to jako dveře, které vám otevřou nové možnosti s tím, že konec v našem životě nejspíš nezažijeme.

Spirituální probuzení a jeho projevy na individuální a globální úrovni

Spirituální probuzení se projevuje jinak na individuální a jinak na globální úrovni.

Na individuální úrovni mluvíme hlavně o tom, že si začneme uvědomovat, že nemáme jenom fyzické tělo, ale řešíme i naše další těla – mentální, emocionální a spirituální.

Na globální úrovni je teď zajímavé sledovat vývoj spirituálního probuzení, protože on tam taky probíhá. A co jsem sama vypozorovala, tam to začíná fyzickou úrovní. Vždy to začíná tou fyzickou úrovní, protože je to něco, co je pro nás pro lidi víc uchopitelné a hmatatelné. A tento proces na globální úrovni začal tím, že teď všichni o sebe víc pečují. Stává se to mainstreamem a stává se to běžnějším, že lidem není jedno, co jí. Lidé se víc začínají starat o svá těla, ať už to znamená nějaké fyzické cvičení, zdravou výživu, masáže a podobně.

Dalším krokem, když samozřejmě nezůstaneme v této pozici, začalo to i na té globální úrovni a ještě to není úplně mainstream je, že lidé začínají řešit svoje mentální tělo, takže svoje myšlenky. Častokrát k tomu pomáhá právě ta meditace. Je to dobrý nástroj k začátku řešení svých myšlenek. 

Tak a proč se tomu tak děje? Já si myslím, že je to evoluce. Evoluci nemusíme označovat pouze za fyzickou, nemusíme se zaměřovat pouze na to, jak vypadají naše těla, ale samozřejmě když budeme vstupovat i do minulosti, tak za jakýmikoliv změnami ať už fyzickými, technologickými vždy byly rozšířené stavy vědomí. A to je právě spirituální probuzení na globální úrovni.

Na individuální úrovni je to složitější. A ne vždy to musí začínat právě tím fyzičnem, i když mnohokrát ano, a třeba to byl taky můj případ. To už vlastně opravdu sleduji mnoho let nazpátek, i když u mě se to začalo probouzet postupně tím, že já jsem se začala o sebe víc starat, ale nemusí to být pravidlem na individuální úrovni. Můžeme k tomu dojít až v dalších krocích, když tam je nějaký spouštěč, který dříve aktivuje jiné reality.

Spirituální probuzení a jeho fyzické příznaky

Teď bych se chtěla bavit o tom, jaké jsou fyzické příznaky spirituálního probuzení, protože tento proces mnohdy neprobíhá potichu a pomalu. Jestliže se u vás stane nějaký náhlý spouštěč, což může být nějaká velká životní událost, může to být narození dítěte, může to být smrt někoho blízkého, nějaká nehoda, vážnější nemoc, cokoliv razantnějšího, tak je zde možnost, že se vám to spouští rychleji. A čím je ten proces rychlejší, tak tím víc bývá doprovázen fyzickými příznaky.

Mezi takové ty prominentní bývá:

  • Bolest hlavy a to i u lidí, kteří na ní do té doby netrpěli. Nebo i točení hlavy. 
  • Únava. 
  • Brnění nebo zvláštní pocity v částech těla. 
  • Zvonění a pískání v uších. 
  • Tlak na čele a na temeni hlavy.

Fyzické příznaky, které jsem právě zmínila, určitě nejsou vyčerpávající a můžou se lišit člověk od člověka. Určitě použijte svůj selský rozum a jestliže vás dlouhodobě trápí bolest hlavy či točení hlavy, navštivte svého lékaře, ať vyloučíte tu fyzickou příčinu. To, co jsem tady zmínila, je to, co potkalo nejen mně osobně, ale i spoustu mých klientů. A mnohokrát tyhle příznaky šly spolu ruku v ruce. 

Proč se vyskytují fyzické příznaky spirituálního probuzení

Tak proč se tomu tak děje? Můžete si to představit tak, že vaše osobnost tedy všechny ty čtyři těla, o kterých jsme dříve mluvili, se vlastně posouvá na další úroveň. A to nemyslím v nějakém převyšujícím se smyslu, prostě si zvyšujete svoji frekvenci a ta frekvence už nebude v souladu se spoustou věcí, které nyní máte ve fyzickém těle. Anebo v energetickém anebo v emočním.

Kdykoliv uděláte změnu na jedné úrovni, ovlivní to i vaše ostatní těla.

Což v tomhle případě znamená, že se vám rozšířilo vědomí, máte přístup k vyšším sférám nebo se vám otevírá ten přístup k vyšším sférám. A proto, abyste toho byli fyzicky schopní, musíte vaše energetické tělo posunout na vyšší frekvenci. Bez toho to prostě nejde.

Kdybyste zůstali na té nižší, měli byste pouze omezený přístup a třeba byste dosáhli jenom do čtvrté dimenze. Nicméně to je vám k duchovnímu vývoji nechci říct, že k ničemu, dobré jsou zkušenosti ze všech spekter, ale neposloužilo by vám to k úplně nejvyššímu dobru.

Takže si to můžete představit tak, že se celé vaše tělo začíná rekalibrovat na vyšší frekvence a na vyšší energetickou úroveň. Samozřejmě když se to děje rychle, má to fyzické příznaky, protože se to čištění musí stát rychleji a je to razantnější, proto ty bolesti hlavy a točení hlavy. Je to často o tom, že na tyhle frekvence nejsme zvyklí, je to pro nás nové. Dobrá zpráva je, že ty fyzické příznaky přejdou.

Když jsem říkala, že spirituální probuzení je proces, který nemá úplně identifikovatelný konec, tak ty příznaky přejdou. Ty nejsou celoživotní, což je fajn. Potom hodně z nich jako nějaké zvonění v uších nebo bolesti nebo tlak různě na hlavě nebo brnění v různých částech těla souvisí s otevíráním čaker a vlastně s přípravou energetického těla.

Řešení fyzických příznaků spirituálního probuzení

Tak a na závěr bych se chtěla pobavit o tom, co s tím. Co se dá dělat s těmi fyzickými příznaky, abyste tím tak netrpěli? Za prvé bych chtěla říct, že tenhle proces nemůžete uspíšit, že se u vás stane tou rychlostí, jakou se má stát a má to své důvody.

Přeci jen je tohle období i náročné na psychiku, protože vlastně všechno, o čem jste si kdy mysleli, že tak funguje, tak teď přicházíte na to, že to třeba není pravda a vytváříte si vlastně úplně nové vzorce chování a vzorce svých myšlenek. A to se nemůže stát v jeden moment. Jinak je to opravdu náročné.

Být na sebe hodný

Co můžete udělat je, že jste na sebe v tomhle období hodní. Když jste unavení, tak běžte spát. Pijte hodně tekutin, všeobecně se má za to, že vysoko frekvenční práce vyžaduje dostatečné pití tekutin, ideálně čisté vody. A musíte se naučit hodně uzemňovat. A to proto, že když se vám teď otevřeli nové brány do určité sféry, otevřeli se vám nové možnosti, tím jste ale získali i nějaké povinnosti, protože teď budete muset začít dávat pozor na svoji energii, a budete to i chtít. To je takový hezký vedlejší efekt, že to budete chtít. Budete chtít vědět, jak to funguje, budete chtít vědět, proč jste unavení. A musíte si bránit a střežit svoji energii.

Uzemňování

Co se vlastně děje u spirituálního probuzení je, že se vám otevírají horné energetické centra, čakry, jestli chcete, a jestliže tato energie není vedena i směrem do země, že je uzemňovaná a zakotvená v té fyzické realitě, tak to přináší právě ty negativní fyzické příznaky jako je ta bolest hlavy, točení hlavy a únava.

Ideální je naučit se každý den uzemňovat. Zvykněte si na nějakou denní rutinu. Když se uzemníte ráno a uděláte to jako dnešní první věc, než kam vyrazíte, tak vám to pomůže i v nějaké interakci a každý den budete méně unavení, budete na sebe méně nabalovat problémy ostatních lidí. A když máte problém s astrálním cestováním, protože to asi zatím neděláte záměrně, tak když se uzemníte ještě před tím, než jdete do postele nebo než usnete, tak uvidíte, že vám to hodně pomůže a tím omezíte negativní setkání v astrálu a vůbec tím omezíte četnost toho astrálního cestování, dokud na něj ještě nejste připraveni. 

Takže to je ode mě vše. Já doufám, že jste si v tomhle videu našli nějaké užitečné rady a že vám to trošku pomůže na té kostrbaté cestě. Já vám moc děkuji za sledování videí a uvidíme se zase příště.