Komunikace s průvodci zní pro mnoho lidí lákavě. Potřebujeme to ale? Co nám dokáže dát vědomá spirituální komunikace?

Existují hranice vědomí, za které se bez pomoci nedostaneme. Udržení si čistého a jasného spojení s vesmírnou energií je konstantní práce. A i díky duchovním průvodcům nám tato práce může jít rychleji od ruky.

Přepis videa:

Ahoj. Já vás vítám u dnešního videa, kde se chci zabývat otázkou, zda je nutné řešit spirituální komunikaci, zda je vlastně nutné komunikovat se svými průvodci. Nejdřív bych vás chtěla upozornit na to, že když se bavíme o spirituální komunikaci, tak se bavíme o komunikaci s benevolentními dušemi, nebavíme se o něčem jiném. A krátká odpověď na tuto otázku je, že to není nutné.

Takže jestliže vás to nezajímá, nechcete se v tomto světě pohybovat, nechcete to nějak zapojit do svého praktického života, tak je to absolutně validní možnost a je to v pohodě. Nicméně zbytek tohoto videa je samozřejmě pro ty, které to zajímá.

Vliv spirituálního světa na naše životy

Spirituální nehmotný svět nás ovlivňuje, ať už se nám to líbí nebo nelíbí. Je úplně jedno, jestli na to věříme nebo nevěříme. Ten vliv je prostě tady. Je to úplně stejné jako když to vezmeme na příkladu výživy. Někomu je jedno, co jí a někomu není jedno, co jí, ale v obou případech ta strava ovlivňuje jeho tělo. Někdo se akorát rozhodl neřešit to anebo to prostě neřeší. A s tím spirituálním světem je to stejné.

Vždy probíhá nějaká komunikace s nehmotným světem a příjem informací.

A je to jedno, jestli jste se to rozhodli řešit nebo na to věřit. Spirituálnímu světu je to úplně jedno. Samozřejmě, že když bude člověk dostatečně meditovat a dostatečně dělat svoji duchovní práci v rámci zvyšování svého vlastního vědomí, tak dříve nebo později zjistí, že vědomě dochází k té spirituální komunikaci.

To je nutný krok ve vývoji. Nevyhne se tomu žádný duchovní člověk, ať už tomu zdroji komunikace říká Bůh anebo mluví s těmi průvodci nebo se pouze domnívá, že je napojen na Vyšší já. To je jedno, ale v nějaké fázi duchovního vývoje člověk začne cítit, že dostává informace z vnějšku, že je nemá všechny sám v sobě a že je nějakým způsobem dostává.

A tohle uvědomění je přirozené na cestě spirituálního vývoje. Jakmile si toto uvědomíme, tak je samozřejmě na nás, jestli se budeme snažit tuto informaci využít v náš prospěch ve smyslu, že si začneme být více vědomí zdrojů těch informací, které k nám chodí. Budeme si jich více vědomí a řídit je, anebo to prostě necháme být. To je samozřejmě každého volba.

Komunikace s průvodci a vyvracení mýtu

Moje osobní zkušenost je taková, že je škoda nevyužít tento potenciál, co nám nabízejí benevolentní duše. Jestliže jste spirituálním studentem, jste zvídaví, pracujete na sobě, tak si myslím, že je to i nutnost. Proč? Protože se v posledních letech rozmáhá New Age. New Age se už samozřejmě rozmáhá x desetiletí, ale teď s nástupem nových médií vlastně o tom hodně slyšíme. A New Age není o ničem jiném než o své vlastní spiritualitě.

S tím se ale rozmohl i názor, že všechny odpovědi máme v sobě. Je to pravda, nicméně je těžké dostat se do tohoto bodu. A i když se člověk jednou dostane do tohoto bodu, tak to neznamená, že se v něm snadno udrží. Jestliže si někdo myslí, že dosáhl nějaké absolutní moudrosti a že už ho tam nečeká žádná práce, tak je bohužel oklamán iluzí.

Abychom se dostali k tomuto bodu, abychom v sobě našli tu pravdu, tak nám k tomu mohou sloužit duchovní průvodci. Mohou nám pomáhat. Z mé vlastní zkušenosti vám mohu říct, že při práci s mým vlastním stínem byli moji duchovní průvodci ohromnou pomocí. To, co by mi jinak trvalo zpracovávat třeba x let, tak díky nim jsem to měla za menší čas. A pro každého z nás je nesmírně užitečné najet s nimi na nějakou spolupráci. Když mluvím o každém z nás, tak tím myslím spirituální studenty.

Komunikace s průvodci a limity vědomí

Faktem je, že jsme tudíž podlehli té iluzi, že všechno máme v sobě a všechno si musíme sami vyřešit. To ne. Ale jenom toto zjištění bohatě stačí pro šťastný a spokojený život a člověk nemusí dál pátrat.

Ale jestliže člověk nebude využívat nějakého pevnějšího bodu těch svých duchovních mistrů a duchovních průvodců, tak ho to jenom pustí do nějakého limitu vědomí. Prostě se dál nedostane. A ten důvod je relativně logický. Tím, že žijeme ve fyzické realitě, máme jisté omezení, ale nemyslím tím omezení ve špatném slova smyslu, protože prostě je to tak, jak to je.

Když se napojíme na další zdroje vědomí, což jsou naši spirituální průvodci, tak je to další studnice moudrosti, rad a postupů, které dokážou zrychlit náš vlastní spirituální vývoj.

Jenom ta vědomá komunikace s nimi na té čistě praktické úrovni opravdu zlepšuje i ten čistě praktický život. A je to o tom, že je člověk vedený k tomu, aby lépe zacházel se svými myšlenkami, se svými emocemi. Vždy na to dostane trošku jiný pohled. Takže to můžu jenom doporučit.

Komunikace s průvodci a důležitost pravidelné praxe

V předchozích videích jsem už řešila, jak s námi průvodci komunikují, jak můžeme s nimi komunikovat. A všechno to byly způsoby nepřímé komunikace. A teď mluvím už o té přímé, sofistikovanější komunikaci. Ale začíná to tou nepřímou.

Když se v podstatě snažíme navázat a zaktivnit nový vztah, tak nejdřív je to nesmělé oťukávání a abychom tam vytvořili silnější spojení a mohli tento vztah aktivně budovat, tak pak je ta přímá komunikace něčím, co se může naučit každý. Důvod, proč to každý nedělá, je ten stejný důvod, proč tady všichni nelítáme s vysportovanými těly.

Když člověk začíná s duchovním vývojem, tak podlehne očekáváním, představám a iluzím.

A pak když si v podstatě párkrát zamedituje a nedostavují se mu ty výsledky, tak toho třeba nechá. Ale je to úplně stejně nesmyslné očekávání jako kdyby šel jednou, dvakrát do posilovny, koukal na sebe do zrcadla a řekl si: „Já nemám vyrýsované břicho. Nemá to cenu. Nebudu tam chodit.“ Takže je to o vytrvalosti. Je to o praxi. Může se to naučit každý. A na tom si opravdu trvám. Ale musí do toho vložit tu píli, ten čas. Ne každému to půjde stejně rychle.

Každý může dosáhnout výsledků

Tam už to samozřejmě závisí na těch předchozích zkušenostech duše, na tom, kolik času do toho investuje, ale zase je to jako s každou jinou fyzickou činností. Někdo má větší dispozice stát se právě tím sportovcem a někdo má vetší vizuální nebo malířské nadání. Ale není to o tom, že by se to někdo jiný nemohl naučit. Nějaké výsledky bude mít úplně každý. Když si každý den sedne a začne kreslit, tak časem tam budou nějaké výsledky. Ale někdo si sedne a hned napoprvé nakreslí hezčí obrázek. Takže úplně stejné je to se spiritualitou. Může se to naučit naprosto každý.

Kurz Duchovní průvodci: naučte se naslouchat rádcům a vlastní intuici

Není to tak, že bych vám teď řekla jeden úžasný tip a vy byste najednou mohli spirituálně fungovat a komunikovat prostřednictvím přímé komunikace. Je to proces. Ta cesta k přímé komunikaci s duchovními průvodci je proces. A jelikož je to proces, který vyučuji už několik let, učím to své studenty, tak mám chvilku před spuštěním online kurzu, který bude zaměřený přímo na tohle (pozn. kurz je již spuštěn – https://shavanza.cz/kurzy/duchovni-pruvodci-naucte-se-naslouchat-radcum-a-vlastni-intuici/).

V online kurzu vlastně půjdeme úplně od základů, co člověk potřebuje vědět, až po to finále, kdy by měl dosáhnout nějaké přímé komunikace s duchovními průvodci. Je to opravdu několikaměsíční proces. A tento kurz bude spuštěn na začátku července. Takže kdyby se vám v červenci náhodou nechtělo jenom ležet u bazénu, tak klikněte na odkaz níže. Můžete mi tam zanechat email, kam vám přijde upozornění na spuštění toho kurzu. Nejdřív bude nabízen v předprodeji.

Předprodej kurzu

To znamená, že bude za menší cenu. Nicméně bude samozřejmě dostupný i později, kdybyste na to třeba dostali chuť za rok, za dva. Zároveň počítám s tím, že ten kurz je něco, co se bude organicky vyvíjet. Já budu ráda právě za podněty od těch prvních studentů z předprodeje. Díky jejich zpětné vazbě a otázkám budu moci reagovat a doplňovat ten kurz. A samozřejmě lidi už nikdy neztratí přístup do tohoto kurzu. Jestli o to máte zájem, určitě mi zanechte váš email, třeba se o tom ještě někdy zmíním na Youtube, ale za chvilku už to má být na světě.

Tak já doufám, že vám tohle video trošku objasnilo otázku, jak je to teda s přímou komunikací a s duchovními průvodci. Je to proces, ale je možné ho dosáhnout. A jestli ho chcete dosáhnout se mnou, tak já budu jenom strašně ráda a budu se na vás těšit v kurzu, kde budu i přímo odpovídat na vaše otázky. A já vám teď děkuji a přeji vám krásný začátek prázdnin.