Duchové a strašení vzbuzují zvídavost u širšího publika. Jak to s tím strašením vlastně je, vysvětluji ve videu.

Přepis videa

Já vás zdravím u dalšího videa a doufám, že si patřičně užíváte léto. Já jsem totiž strašně dlouho přemýšlela o tom, jakému tématu se chci věnovat v létě, protože léto je prostě dobou aktivity. Léto je dobou toho být venku, zábavy a pro mě opravdu není dobou, kdy aktivně řeším svůj duchovní vývoj (i když je to samozřejmě kontinuální práce), ale není dobou pro odkrývání obrovských stínů a obrovské hluboké duchovní práce. To si necháme na zimu. A jelikož už jsem před nějakou dobou pokládala na Youtube anketu o tom, z jaké tématiky byste chtěli vidět videa a médiumství mělo suverénně nejvíc bodů, tak já dnes budu o tom mluvit a budu mluvit o svých zkušenostech z praxe. A dnes konkrétně o strašení v domě.

Příčiny strašení v domě a hýbání fyzickými předměty

Já samozřejmě sleduji nějakou českou „paranormální“ scénu. Pro někoho je to paranormální, pro někoho je to normální. A kde se stírají ty hranice, tak to je pro každého individuální. Každopádně to tak nějako sleduji a strašně často se setkávám s takovými jednoduchými dotazy typu: „V kuchyni nám něco spadlo a před 20 lety tady někdo umřel. Určitě to má souvislost.“ Tak za prvé: Je potřeba opravdu použít zdravý selský rozum. To, že někde něco spadne, může mít samozřejmě hodně důvodů od průvanu, zvířat, dětí a nejdřív je potřeba se na to dívat rozumně. Duchové umí manipulovat s fyzickými předměty, ale ne každý.

Je to dovednost, kterou se musí učit. Stejně tak, jako v našem fyzickém světě, kdy máme lidi, kteří jsou vnímaví a umí komunikovat s takzvanou „druhou“ stranou a stejně tak se ta druhá strana musí učit s námi komunikovat. A jestliže někdo byl za života ne moc vnímavý, tak po smrti se to kdovíjak nezlepší.

Hýbání fyzickými předměty je dovednost, kterou se musí naučit a která vůbec není základním vybavením každé duše.

Jenom chci, abyste pochopili, že je to relativně vzácné. Duch, který umí manipulovat s fyzickým předmětem, tak většinou jsou to malé předměty, je to elektronika. 

Koho baví hýbání fyzickými předměty

Čeho jsem si všimla z praxe, tak často to baví děti. Prostě je to baví, že si z nás dělají trošku legraci. A taky to nečekaně baví chlapy. Baví to strejčky, tatínky, že se to můžou naučit. A kdo byl za života trošku hračičkou, tak může mít k tomu dispozice.

Takže jsem opravdu osobně byla i svědkem nějakých lehkých manipulací ze strany duše. A to už v čase, který jsem věnovala tomu spojení pro svého klienta a vlastně tato duše mi tímto způsobem dávala najevo, co všechno umí. A když jsem to pak konzultovala s klienty, tak se ukázalo, že to stejné se jim děje doma. 

Strašení – co s tím dělat?

Takže jestli se vám doma hýbne nějaký předmět a nenajdete pro to tu fyzickou příčinu, tak to hned nemusí být nějaký duch nebo něco zlověstného. Může to být jenom někdo z vašich zesnulých příbuzných, kteří vám tak dávají najevo svou přítomnost a to, že nad vámi do určité míry pořád drží ochrannou ruku. Což je pro hodně lidí uklidňující vědomí.

Nicméně někoho to může vyděsit. Jestli vás to vyděsí, tak nejjednodušší, co můžete udělat, je říct: „Prosím tě, nedělej to. My jsme z toho vyděšení.“ A světe div se, ono to funguje. Většinou je stačí požádat a říct: „Mně se to nelíbí. Já jsem z toho vystrašená. Nedělej mi to, i když to myslíš dobře.“ A ono to přestane.

Takže to je první, co můžete udělat. Jestliže máte potom podezření, že je tam nějaký duch, který potřebuje pomoct, odvést do světla, tak já jsem sepsala sérii článků, jak to může každý z vás udělat. Prosím, podívejte se na to, pod videem dávám odkazy.

Související články: Odvod duší 1. částhttps://janamucherl.cz/odvod-dusi-1-cast/ 

Odvod duší 2. částhttps://janamucherl.cz/odvod-dusi-2-cast/

Strašení – kdy volat médium?

Já jsem se ve své praxi setkala se strašně moc žádostmi typu: „Něco se nám děje doma. Můžete přijít a podívat se na to?“ Většinou to byli takové maličkosti. Média, která jsou vycvičená, samozřejmě nemusí nikam jezdit. Všechnu práci můžete dělat na dálku a tohle není potřeba. To jsou věci, které si lidé mají schopní vyřešit sami. Není nutné na to někoho volat.

Představte si, že bych někam jela x kilometrů, tam bych vystoupila a řekla: „Jo, je to vaše babička. Chce vám říct, že vaše dítě bude jednou tanečnice.“ A zase bych sedla do auta a jela x stovek kilometrů nazpátek. Je to naprosto zbytečné.

Kdybyste si takhle někoho zvali, tak samozřejmě by to stálo hodně peněz a je to něco, kde je otázka: „Proč?“ Jestliže je to někdo z vašich příbuzných, tak vy byste měli být schopní nějakým způsobem s nimi komunikovat nebo jim třeba sdělit, co se vám líbí za projevy a co se vám nelíbí. 

Praktické kroky

Fascinuje mě, jak si lidé neumí chránit svůj vlastní prostor, neumí říct: „Mně se nelíbí, že tady slyším nějaké kroky. Já je nechci slyšet.“ A samozřejmě by lidé byli z toho zklamaní, protože když si někoho pozvou domů, tak čekají velké vyšetřování, velké haló a velké rozluštění nějaké záhady. A většinou to tam není. Většinou je to někdo z vaší rodiny. Opravdu tomu napovídá x let mojí praxe. Většinou je to někdo z vaší rodiny a většinou si to můžete vyřešit sami.

Takže prvním krokem je říct, co se vám líbí a nelíbí. Když myslíte, že je to nutné, tak druhým krokem je odvést tu duši do světla. A třetím krokem je, abyste se naučili chránit svůj prostor, abyste se ho naučili energeticky čistit. Čistit ho na té energetické rovině je strašně důležité, když se nastěhujete někam do nového prostředí. Na internetu na to existuje asi milion návodů v angličtině. Já jsem o tom taky sepsala ebook, ale je to na každém z vás, jak si to udělá.

Myslím si, že je nutné, aby to uměl někdo z domácnosti a uměl si ten prostor ochránit na té energetické úrovni, protože je samozřejmě varianta, že si na to někoho pozvete, ale stojí to strašně moc peněz a je to zbytečné, protože to nejsou postupy, které jsou kdo ví jak těžké. To je jenom o tom, že se ti lidé musí naučit něco nového.

Duchové a připoutání k nemovitosti

A dalším faktem je, že ne moc duší zůstává připoutaných k nějaké nemovitosti. Samozřejmě, že se to někdy stává v případě tragické události nebo se to stává v případě, že ta duše člověka lpěla na tom majetku (na té nemovitosti). Ale stává se to v minimech případů. Když někde straší, tak naprostá většina případů je o tom, že někdo tam ty duše přitáhl.

Takže nejde o tu nemovitost, ale jde o lidi, kteří žijí v té nemovitosti. 

V dnešní době už je hodně vnímavých a otevřených lidí. Pořád nejsme na té úrovni, že se globálně vyučuje co s tím dělat, jak se starat o svoji energii a jak s tím zacházet. Takže oni o tom kolikrát nevědí nebo potom už cítí, že je něco špatně, ale nevědí, co s tím. A z pohledu té duše je to vidět tak, že je to na principu magnetismu, že tu duši něco přitáhne k tomu člověku a kolikrát ta duše ani neví, proč se to děje.

Funguje to na principu magnetismu. Někdy jsou ti vnímavější lidé z pohledu té duše vidět ostřeji a jako zářivé světlo.

A když jsou duše zmatené a žijí v nějakém šedém světě v té čtvrté dimenzi a najednou vidí nějaké ostré světlo, tak tam jdou a: „Aha. Ten člověk mi asi pomůže.“, protože oni cítí, že by jim ten člověk teoreticky mohl pomoct, i když na to prakticky ještě nemá dovednosti.

A to bývá ten problém. To je snad 99 % případů, kdy lidé přijdou za mnou s tím, že jim doma straší. Tak se odhalí člen domácnosti, který to dělá. A pak se musí pracovat s tím členem domácnosti, aby absolvoval právě nějaké ty energetické ochrany, vyčištění, aby si stanovil nějaké hranice a tak dále. Takže připoutanost k nemovitosti je vzácná.

Strašení a místa, kde někdo zemřel

Dalším faktem je, že žijeme v Evropě, která je osídlená už hodně dlouho. Není to jako v Kanadě, která v roce 2017 oslavila 150 let založení. Myslím si, že 150 let má náš dům. Takže si nemyslím, že zde najdete moc míst, kde nikdo neumřel. To je úplně normální, že lidé žijí a umírají. Je to naše jistota. Já taky umřu a vy všichni umřete, to je normální. A pak se zase narodíme a tak to půjde pořád dál.

To, že někde někdo umřel, vůbec neznamená, že tam zůstane jeho duše. To vůbec ne. Není to pravidlem.

Samozřejmě, že jsou tady důvody, proč ty duše neodchází a stává se to, ale není to ve většině případů. Ty důvody jsem kdysi dávno sepsala do článku, takže zase dávám odkaz níže, kdyby vás to zajímalo. 

Duchové; kdo jsou a odkud pochází https://janamucherl.cz/duchove-kdo-jsou-a-odkud-pochazi/ 

A proto fakt není nutné předpokládat: „Ježíš, my jsme koupili barák, kde někdo žil a umřel.“ Nemusí to být problém. Samozřejmě, že jsou situace, kdy to člověka trošku zarazí, že by se tam stalo nějaké neštěstí, ale není to úplně běžná situace a případ.

Místa hromadného neštěstí

Když se bavíme o těch neštěstích, tak bych chtěla zmínit strašidelná místa, co jsou místem nějakého hromadného neštěstí. V evropském prostředí za všechno mluví koncentrační tábory. A to jsou samozřejmě místa, kde se odehrávalo tolik utrpení, že tam zůstala ta negativní energie a to čištění nemůže probíhat jenom na té úrovni, že by se tam někdo jednou proběhl se šalvěji. To by bylo velice naivní nahlížení na to, co komplexního se tam děje.

Já si myslím, že jakémukoli skeptikovi, který jde navštívit koncentrační tábor, musí být jasné, že na těch energiích musí něco být, protože to cítí každý. Cítí to sebezabedněnější člověk. Pro vnímavé lidi je v podstatě relativně nebezpečné chodit do takových míst bez jakékoliv ochrany, takže si na to jenom dejte pozor, i kdyby to mělo znamenat, že než jdete na ta místa, tak si na sebe hodíte jenom ochranné vajíčko. Chápu, že chození na ta místa má edukativní záměr. 

Úloha médií na místech hromadného neštěstí

Co spirituální média dělají je, že chodí pracovat na místo těch tragických událostí. Chodí tam zejména v noci při astrálním cestování a chodí tam pomáhat těm duším. Nechodí tam sami. Tohle je vždy práce pro více lidí.

Když se opravdu bavíme o takových místech, tak je to práce pro více lidí. Je hloupost chodit tam sám. A samozřejmě to není práce pro každého. Člověk si to musí vědomě vybrat a vědět do čeho jde. Má to hodně pro a proti, ale musíte pochopit, že jsou to lokality, které se čistí x desítek let. A nejspíš se budou čistit dalších x desítek let, protože prostě jsou stopy a energetické otisky, které ze Země jen tak nedostanete.

Uměle vytvořená místa

Separátní kapitolou jsou místa, která jsou uměle vytvořená jako paranormální lokality. Teoreticky se tam mohlo něco dít. Většinou jsou to nějaké hotely, špitály, ale v podstatě ta návštěvnost a ta energie, kterou lidé tomu dávají, když navštíví to místo, dává tomu místu daleko víc energie a utvrzuje se tam ta negativní energie.

O cílené návštěvnosti těchto míst si myslím svoje. Protože kdo vyhledává negativní zážitky, které se tam hromadí spolu s negativní energií, tak kdo chce kam, pomožme mu tam. Kdo tam chodí nechráněn a neumí pracovat se svoji energií, tak si v podstatě může být jistý, že si něco donese domů.

Nebezpečí cíleného vyhledávání negativních zážitků

Toto jsou všechno zábavy našeho ega, protože potřebujeme mít na diktafonu jako důkaz nahrané nějaké cizí hlasy. Jako kdyby těchto nahrávek už neexistovalo milion sto padesát tisíc, akorát těm lidem jde o to, že: „Já jsem to zrovna natočil.“ Nezajímá je, že už to natočilo sto padesát jiných lidí, ale to, že: „Já jsem to zrovna natočil.“

Co se týče energií, tak tyto lidé bývají v tom hodně nevědomí. Prostě si s tím hrají. Smutným faktem je, že těm duším, které bývají na tom místě, to kolikrát ubližuje. A ta negativní energie se tam hromadí, vytváří a kumuluje. Protože ti lidé, co tam jdou s těmi diktafony, se bojí. Strach jako negativní energie přilákává další negativní duše. A tvoří se tam masa a také vězení pro negativní energie.

Samozřejmě jsou tam i duše, které nejsou z principu negativní, ale zůstali v tom uvězněné. Je to trošku týrání duší. Ty duše většinou nemají to vědomí na to, aby odešli sami. Kdyby ho měli, tak nejsou uvízlé ve čtvrté dimenzi a musí se jim nějak pomoct. Ale tím, že se tam uměle vytváří to místo a lidé tam jezdí s diktafony a blbnou, tomu vůbec nepomáhají.

Každopádně já u toho vždy říkám, že je to ego možná přejde až za situace, kdy si uvědomí, že se třeba po nějakém takovém výletu někdo z jejich rodiny začal chovat jinak. Tak jim možná dojde, že to není legrace. Je smutné, že se k tomu spirituálnímu prostředí neumíme chovat trošku s úctou, protože jsou opravdu místa, která by si spíš zasloužili léčitelskou práci a vyčištění než to, abychom tam jezdili s diktafony a dělali si z těch duší cirkus. 

Duchové a dlouhodobě opuštěná místa

Faktem je, že jakékoliv dlouhodobě opuštěné místo přitáhne pozornost duší. Když máte opuštěný barák, když se o něj nějakým způsobem nestaráte, tak se vám tam časem někdo nastěhuje. A když je to místo opuštěné dlouhodobě, tak může být trošku problém se s nimi potom domluvit na tom, aby se tam dalo bydlet.

Je to daleko těžší než třeba za situace, kdy se přistěhujete do místa, kde byl někdo negativní nebo se tam stala nějaká událost a většinou se s tím dá pracovat, ale to místo nebylo opuštěné, takže si nikdo jiný na něj neklade vlastnické nároky. A většinou tam jde jenom o to, aby si to člověk vytyčil jako svoje místo a začal na tom energeticky pracovat. Většinou je to řešitelné. Může se stát, že když se nastěhujete do nemovitosti, kde dlouho nikdo nebyl, tak ten boj nevyhrajete a hold to bude nemovitost těch předchozích nájemníků.

Strašení a moje zkušenost

Tak to bylo trošku sdílení z mé vlastní osobní praxe. Zkušenost mi říká, že lidé často jančí a předtím, aniž by cokoliv zkusili, volají kdo ví koho. A při tom cokoliv někdy stačí si s nimi promluvit a požádat je o to, aby to nedělali. A pak uvidíte. Samozřejmě, že jsou situace, na které člověk reálně nestačí a v těch je třeba požádat o odbornou pomoc, ale co mi chodí dotazy, tak ti lidé ještě nic nezkusili a obrací se na ty odborníky jako na první pomoc.

Tak to trošku berte jako návod. Já vím, že tyto informace nejsou tak úplně lehce dohledatelné, tak teď už jsou. V tomto videu máte spoustu tipů, co máte dělat, jestliže se ve svém domě potýkáte s nějakým strašením, ale vlastně tou nejlepší možností je, že je to jenom někdo z vašich příbuzných, který vám dává najevo svou přítomnost. A věřte mi, že tato znamení a fyzické projevy jich stojí z jejich strany celkem energii. Takže to už musí být, abyste nedávali pozor na nic jiného a oni by se teda nemuseli uchýlit k tomu, aby dělali něco fyzického. Já vám přeji hezký týden a mám pro vás nachystané další videa z mé praxe.