Karty jsou oblíbeným nástrojem pro nepřímou komunikacit se spirituálním světem. Stejně jako kyvadla a tabule s písmeny mají pravidla použití. Zejména je důležité rozlišovat, odkud máte své vedení a kdo vám odpovídá. Ne každý, kdo jde kolem ve spirituálním světě, má na mysli jen vaše nejvyšší dobro. Eliminace neužitečných a neprospěšných informací je přitom vcelku jednoduchá.

Ve své práci s klienty karty nepoužívám, protože upředňostňuji raději přímou komunikaci s dušemi pomocí intuitivních smyslů. Určitý podíl na tom má i moje lenost, protože mi zkrátka připadá jednodušší se prostě zeptat a slyšet či vidět odpověď, než si jít pro karty a dumat nad interpretací. Nicméně si někdy tarotové karty vykládám sama pro sebe – když přemýšlím nad nějakou situací a potřebuji další náhled k informacím, které jsem získala přímou cestou.

Přímou komunikaci se spirituálním světem se dokáže naučit každý, ale jako učení každému novému oboru – zabere to nějaký čas. A tak jestli pro přímou komunikaci zatím nejste vybaveni, karty, pendulum či jiný nástroj je výbornou alternativou.

Výhody používání karet

  • Můžete si ověřit informace, které jste dostali intuitivně, a postupně se tak naučit více věřit svojí intuici.
  • Budujete si větší důvěřu ve svůj spirituální tým.
  • Budete se cítit komfortněji při začátcích komunikace se spirituální realitou.

Před začátkem práce s tarotem je výhodné navštívit věštce či médium, které s kartami pracuje již roky – uvidíte, že i pro ně jsou karty spíše vodítkem a pro zbytek informací používají svoje intuitivní schopnosti. Čím déle budete pracovat vy sami se svými kartami, tím bude energetické spojení silnější a vaše intuice se začne vypracovávat.

Výběr karet

Pro začátek doporučuji si pořídit pouze jedny tarotové karty a naučit se s nimi pracovat. Práce s nimi pak probíhá dle konkrétních návodů u jednotlivých balíčků. Výběr těch pravých karet by měl být ovlivněn (jak jinak) vaší intuicí. Sami uvidíte, ke kterému balíčku vás to nejvíce táhne.

Postup výkladu

Abyste zamezili přilákání negativních energií do vašeho výkladu, či ovlivňování výkladu negativními entitami, měli byste mít splněné následující body:

1. Vyčištěný prostor

Prostor ve kterém se nacházíte by měl být vyčištěn od negativních energií – které nepřináší pouze negativní entity, ale zůstávají v místnostech po hádkách, tragických událostech apod.

2. Vaše energie by měla být čistá

Vy sami musíte mít vyčištěnou energii a tím pádem dostatečně vysoké vibrace, abyste si byli jistí, že s vámi komunikují pouze vyšší duše a bytosti. Je to v podstatě jednoduché a tento princip funguje na základě zákonu přitažlivosti – jestliže máte oslabené, nebo dokonce v určitém místě zablokované energetické pole, máte nižší vibrace a tím pádem přitahujete spíše bytosti z nižšího vibračního spektra. A to by bylo jako ptát se na životní radu vašeho neurotického, věčně naštvaného strýčka.

3. Jasně vyřčený záměr

Před výkladem nebo jakýmkoliv jiným spirituálním kontaktem je třeba říci záměr – tedy spojit se pouze s vyššími bytostmi a energiemi ze světla v zájmu nejvyššího dobra všech zúčastněných. Tento záměr vám slouží jako jakýsi filtr pro získání co nejnápomocnějších informací a opět míří na vyšší vibrační spektrum.

Osobně si z výkladu karet ráda dělám takový rituál – zapálím vonnou tyčinku a pustím si hudbu. Nezáleží na tom, jak rituál bude vypadat pro vás. Jeho cílem je hlavně dělat to, co je vám příjemné. A když se cítíte příjemně a šťastně, máte vyšší vibrace a jasnost obdržených informací je vyšší. Přeji jen samé šťastné výklady!