Jak astrálně cestovat? Astrální cestování je oblíbená technika pro prozkoumávání své vlastní spirituality. Než se však dopracujeme k obohacujícím zkušenostem, procházíme cestou mnohdy trnitou. V tomto videu s vámi sdílím svůj návod na astrální cestování společně s informacemi o tom, komu se astrální cestování bude lépe praktikovat.

Související články:
Astrální cestování (článek) – https://janamucherl.cz/astralni-cestovani/
Astrální cestování (video) – https://janamucherl.cz/astralni-cestovani-2/

Jak astrálně cestovat

Přepis videa:

Já vás zdravím na mém YouTube kanále. Jsem ráda, že si pouštíte tohle video. Takových požadavků jsem nedostala na žádné jiné video, takže já vás poslouchám a rozhodla jsem se natočit video o tom, jak astrálně cestovat.

Je astrální cestování vhodné pro začátečníky? 

Než se dostaneme ke konkrétnímu návodu, tak je třeba říct pár věcí. Lidé mají nereálná očekávání. To znamená, že někdo, kdo je těžce ukotvený v materiálním světě, moc se nezajímá o nějaký svůj duchovní rozvoj, těžko může očekávat, že najednou bude astrálně cestovat.

Astrální cestování je relativně pokročilá technika.

Někomu to tudíž půjde lépe a někomu to prostě v této fázi nepůjde vůbec. Takže je to na vás, jak si zvážíte, že je to teď pro vás v tuto chvíli buď vhodná praktika anebo není. Překvapuje mě, jak si lidé myslí, že je to technika na začátek. Na začátek duchovního rozvoje je vhodná meditace. Čím víc budete zvyklí meditovat a jít do hluboké meditace, tím snadněji se dostanete i do astrálního cestování.

Astrální cestování a sny

Další takou predispozicí pro astrální cestování jsou sny. Jestliže jste ve fázi, kdy si nepamatujete svoje sny, nevybavujete si je, vůbec nevíte, že nějaké máte, nepodaří se vám astrálně cestovat nebo pouze omylem. Nejdřív pracujte na tom, abyste rozjeli ten snový život. I to množství snů je o stupni vědomí. Když se lidem začíná otevírat vědomí, i to podvědomí na ně začíná mluvit skrze ty sny. Je to právě takový první znak, že začínají mít divné sny a začínají o nich víc přemýšlet a třeba se naučí lucidní snění. Takže takovou predispozicí pro to astrální cestování je schopnost jít do meditace a pamatovat si svoje sny. A ještě nejlépe – interpretovat je pro svůj vlastní rozvoj. 

Astrální cestování a nebezpečí

Když jste úplně na začátku, tak je tam ještě nebezpečí, o kterém si myslím, že je minimálně fér, když vám o něm řeknu. Když totiž neděláte tu energetickou práci, nevíte nic o meditacích, o čištění své energie, čakra je pro vás prosté slovo, tak se vám může stát, že když se pokusíte o astrální cestování, tak se v něm budou strašně odrážet vaše bloky, traumata, protože jste si ještě neprošli tou čistící fázi.

A nedostanete se nikam dál než do nižšího astrálu.

A v nižším astrálu na vás nečekají žádná příjemná setkání. Není to úplně výlučně, že nečekají, ale je to takový divoký západ bez pravidel. Je to trošku o štěstí, co se vám tam zrovna stane. A je možné potkat tam i hodně negativní bytosti. Kdežto když člověk právě pracuje se svoji energii, je zvyklý meditovat a dostane se do toho astrálu, tak už se vůbec nedostává do těch nižších sfér anebo se tam dostává jenom tehdy, když chce třeba pomoci některým duším a podobně. To už se potom dělá záměrně. Ale ten rozdíl je v tom, že ten první člověk nemá tu volbu. Ten se nedostane do těch vyšších sfér. A je to zajímavé ve vyšších sférách.

Důležitost dlouhodobé praxe

Samozřejmě je kromě toho usměrnění očekávání na to, komu se to povede a komu se to nepovede, tady nutné zmínit, že lidé mají přehnané očekávání. Myslí si, že to jednou zkusí a najednou tam potkají všechny své průvodce a já nevím, koho. To ne, protože většinou to nedovolí strach a na začátku na to většinou nejste připraveni. Mluvím o začátku, potom na to budete připraveni.

Ale tyhle zážitky úžasného typu, že tam fakt potkáte nějaké své průvodce nebo tam máte zkušenosti z alternativních linií, světů a podobně, tak ty musí být zaslouženy. Většinou se k tomu člověk musí dopracovat. Takže když budete to astrální cestování zkoušet s otevřenou myslí, kdy prostě nemáte ty očekávání, tak to je to nejlepší, co můžete udělat, protože ze začátku to nedokážete nijak korigovat. 

Nejlepší doba pro astrální cestování

Další takovou iluzí je, že se lidé pokouší dostat do astrálu během dne, že si během dne, když přijdou z práce, řeknou: „A teď zkusím astrálně cestovat.“ V této fázi jste natolik vědomí, že se vám to nepovede nebo vám to bude trvat strašně dlouho.

Kvůli astrálnímu cestování se musíte dostat do hlubokého transu. Začít to zkoušet za plné bdělosti je podle mě zbytečná ztráta času.

Abyste dokázali, že se za plné bdělosti dostanete do plného transu za rozumně časovou krátkou dobu tak, abyste dokázali vystoupit z těla, tak to určitě není začátečnická technika. Je to hodně pokročilá technika. Ovládají jí indičtí mistři. Neovládá jí nikdo, kdo teprve začíná. Neovládá jí ani nikdo, kdo třeba rok medituje.

Je to samozřejmě individuální. Celá spiritualita je individuální. Někomu to jde rychleji, někomu to jde pomaleji, ale abyste se do tohohle stavu dostali nějak rychle a vědomě to ovládali, tak to je hodně pokročilá technika a musíte jít za mistry. Proč si to prostě dělat těžší? 

Jak astrálně cestovat

Takže vám na začátek astrálního cestování doporučuji, ať to zkoušíte ráno. Když to budete zkoušet večer před spaním, tak co se stane? Usnete. Ráno je to ideální v tom, že už jste vyspalí, ale ještě nejste natolik bdělí, nejste rozhození, nemáte starosti z práce nebo ze škol, takže ideální je zkoušet to ráno. 

Astrální cestování – postup:

  • 1. Jedním ze způsobů je nastavit si budík třeba půl hodiny předtím, než člověk musí reálně vstávat a někam jít. A je to jenom o tom, že se vzbudíte dřív a třeba si můžete odskočit, ale hned se vrátíte do té postele, anebo se jenom probudíte. 
  • 2. Lehnete si na záda (nejlepší poloha pro vycestování je uvolnění na zádech) a bude to pro vás podobný začátek, jako kdybyste prakticky šli spát. Snažte se neusnout. 
  • 3. Začnete uvolňovat svoje tělo a postupujte od noh nahoru. 
  • 4. Jakmile začnete být dost uvolněný, začnete cítit v těle takové vibrace. Je to častý vnitřní pocit. A někoho už může vystrašit tenhle pocit. Když se v této fázi nějak leknete nebo vás převládne strach, vrátí vás to zpátky do těla. To nevadí, protože je to nezvyklá zkušenost a je normální, že se lidé bojí. Když vás to vrátí do těla, tak buď to zkuste znova anebo to zkuste v jiný den. Nic se neděje.
  • 5. A jakmile budete postupovat tím uvolněním, ideální je vylétávat z horní poloviny těla. Když ztrácím nějaké povědomí o těch vnitřních vibracích, je to někde v oblasti hrudníku a jakmile jsem v této oblasti, tak je pro mě lehké dostat se z toho těla ven.
  • 6. A můžu vám doporučit takovou jednoduchou vizualizaci: Když budete uvolnění, můžete si nad sebou představit lano a vylezete po něm. Samozřejmě, že reálně nevylezete po žádném laně, reálně je to jako lusknutím prstů a jste z těla ven. Když se vám to nepovede napoprvé, tak se vám to nepovede. Je tam velká uvolněnost. Je to stav skoro před usnutím.
  • 7. A najednou se ocitnete v astrálu.
  • 8. A můžete se vrátit s pouhým záměrem, že se chcete vrátit.
  • 9. Když se tam něčeho leknete, tak vždy vás to vrátí rovnou do těla. Když se vždy vracím z astrálu, tak mě to vzbudí. Technicky člověk nespí, ale jeho tělo vypadá tak, že spí. 

Mezi vámi a vaším tělem je pořád spojení, které nemůžete ztratit, takže se nemůže stát, že tam zabloudíte a už se nevrátíte. Samozřejmě když bude kolem vás nějaký hluk, tak vás to taky vrátí do těla. Proto je i těžké navodit tento stav v průběhu dne, protože jakékoliv vyrušení může být pro vás fatální ve smyslu, že ustane ten proces opouštění těla.

Odložte očekávání

Takže zkuste to. Je to o pozvolném uvolňování. Lehnete si na záda. Pozvolně se uvolňujte. A když si myslíte, že už v podstatě skoro spíte nebo už jste tak trošku „mimo“, tak si představte nějaký ten provaz a že po něm vylezete. A ono se vám to jednou povede. 

Tak já vám přeji hezké zkoušení. Mějte na paměti všechny ty varování, co jsem vám říkala, každopádně všichni jsme za sebe zodpovědní. Mějte na paměti i to, že nejlepší je nemít žádná očekávání. Zkoušejte to s rozumem. Jestli si myslíte, že je to pro vás cesta, jak se začít duchovně a spirituálně rozvíjet, tak to není tato cesta. Ta cesta někde začíná. Ale může to být cesta pro další prozkoumávání, není to vůbec špatné. A jediný takový úžasný zážitek může člověku změnit úplně celou perspektivu o tom, co si myslel, že existuje a neexistuje.

Takže já vám přeji ty zážitky, akorát jsem vám tam musela vložit to varování, protože každý jsme v jiné fázi. A pro někoho to prostě není reální. Když si nepamatuje ani sny, tak se do toho astrálu asi těžko dokope, ale to neznamená, že to pro něj nebude reálné za půl roku nebo za rok. Záleží to na tom, jak se ten člověk vyvine nebo nevyvine. Přeji vám hezké zkoušení a budu vám držet pěsti.